Męskie Granie zawitało do Gdyni – rozmowa z Błażejem Królem

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 19:00
To był trzeci przystanek tegorocznego Męskiego Grania. W Parku Kolibki w Gdyni oczywiście pojawiła się Anna Gacek, która poprowadziła audycję prosto z Trójmiasta i spotkała się z gwiazdami tegorocznej trasy. 
Audio
  • "Myśliwiecka 3/5/7" z gdyńskiego Męskiego Grania – część 1 (Trójka)
  • "Myśliwiecka 3/5/7" z gdyńskiego Męskiego Grania – część 2 (Trójka)
Męskie Granie 2019 w Gdyni
Męskie Granie 2019 w GdyniFoto: Michał Murawski

pierwszej godzinie audycji odbyliśmy muzyczną podróż do przeszłości festiwalu. Muzyczne pocztówki z poprzednich edycji Męskiego Grania nadali m.in. Lao CheHEY oraz Męskie Granie Orkiestra z koncertowym wykonaniem utworu "Misiowie Puszyści" Siekiery.

drugiej godzinie audycji do Trójkowo-plenerowego mikrofonu Anny Gacek przemówił Błażej Król. – Męskie Granie to super przygoda i już trochę taka nasza codzienność. Nie jesteśmy pod sufitem, nie leżymy też pod łóżkiem, jest równowaga, ale ten motor jest cały czas napędzany energią – głównie słuchaczami, koncertami i wszystkim dookoła – mówił muzyk. – Od roku mamy możliwość utrzymywania się tylko z grania, tylko z tworzenia, tylko z tego, co naprawdę sprawia nam przyjemność. To jest największe uwieńczenie tego, co robimy – dodał.

Z artystą rozmawialiśmy także o nadchodzącej płycie, której premiera już we wrześniu oraz trudnej roli wykonawcy cudzych utworów, która przypadła Królowi podczas tegorocznej edycji.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Anna Gacek
G
oście: Błażej Król (muzyk), 
Data emisji: 27.07.2019
Godzina emisji: 17.11, 18.08

kr/kw

Czytaj także

Męskie Granie 2018. Poznań na pierwszy ogień!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 18:46
14 lipca w poznańskim Parku Cytadela zainaugurowano 9. edycję Męskiego Grania. Anna Gacek poprowadziła specjalne wydanie "Myśliwieckiej 3/5/7", podczas którego rozmawiała z gwiazdami wydarzenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziesiąta edycja trasy Męskie Granie wystartowała w Poznaniu!

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 11:10
Premierowe wykonanie singla "Sobie i Wam" przez Męskie Granie Orkiestra 2019, tłumy gości na koncercie Sokoła, energetyczny występ Łąki Łan oraz porywające koncerty Nosowskiej i Ørganka – za nami pierwsze Męskie Granie 2019.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie po raz 10. zagra w Krakowie! Trójka będzie na miejscu

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 16:13
Już w sobotę Męskie Granie po raz dziesiąty zagra w Krakowie. W nowym miejscu, na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego, ponownie wystąpią artyści reprezentujący odmienne konwencje i style.
rozwiń zwiń