Wojciech Waglewski: podeszliśmy do tego projektu z dużą nieśmiałością

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 19:00
Ostatnim przystanek tegorocznego Męskiego Grania jest Żywiec. To tu, w Amfiteatrze pod Grojcem odbywa się nie jeden, a dwa koncerty finałowe jubileuszowej, 10. trasy.
Audio
  • "Myśliwiecka 3/5/7" z Męskiego Grania w Żywcu – część 1 (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • "Myśliwiecka 3/5/7" z Męskiego Grania w Żywcu – część 2 (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Wojciech Waglewski
Wojciech WaglewskiFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Na miejscu nie mogło, oczywiście, zabraknąć Trójki. Na posterunku, w żywieckim studio plenerowym, pojawiła się Anna Gacek.

W pierwszej godzinie gośćmi audycji byli Maciej Maleńczuk i Wojciech Waglewski. Panowie prezentują w Żywcu materiał ze swojej, wydanej 12 lat temu, płyty "Koledzy". – Znamy się już długo, z niejednego pieca chleb jedliśmy – stwierdzają na wstępie goście Anny Gacek. Skąd wziął się pomysł na wspólny projekt obu artystów? – Był kiedyś pewien festiwal filmowy w Warszawie, gdzie raz grałem ja z Voo Voo, raz grał tam Maciej Maleńczuk i ktoś wpadł wtedy na pomysł, żebyśmy zagrali we dwóch – stwierdza Wojciech Waglewski. – Ja nie miałem nigdy odwagi, żeby wychylić się z taką propozycją. Zawsze wydawało mi się, że to za wysokie progi na moje nogi – dodaje Maciej Maleńczuk. – Maciek pojawił się u mnie w domu, gdzie uzgodniliśmy repertuar tego wspólnego występu. Nie dotknęliśmy chyba nawet gitar! Zagraliśmy półtorej godzinny koncert i okazało się, że była tam doskonała atmosfera. Wtedy któryś z naszych menadżerów stwierdził, że należy to zarejestrować na płytę – opowiada Wojciech Waglewski.

Męskie Granie 2019

W drugiej godzinie audycji przypominaliśmy najlepsze występy z poprzednich finałów Męskiego Grania. Plenerowe studio Trójki odwiedzili także Marcin Cichy i Igor Pudło z zespołu z Skalpel, którzy na gorąco opowiadali o swoim występie na scenie w Żywcu.

Czym zdaniem Wojciecha Waglewskiego różni się świat muzyków dziś, od tego, który pamięta ze swojej młodości? Czy nadszedł zmierzch muzyki rockowej? Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Anna Gacek
G
oście: Maciej Maleńczuk (muzyk), Wojciech Waglewski (muzyk), Marcin Cichy i Igor Pudło (zespół Skalpel)
Data emisji: 24.08.2019 
Godziny emisji: 17.10, 18.07

ml

Czytaj także

Męskie Granie w Katowicach. Bela Komoszyńska i Krzysztof Zalewski nie tylko o muzyce

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 19:54
W audycji "Myśliwieckiej 3/5/7" wprost ze studia plenerowego Trójki w Katowicach, gdzie ma miejsce kolejny przystanek na trasie Męskiego Grania 2019, Anna Gacek rozmawiała z artystami m.in. o tym, co nowego przynoszą tegoroczne koncerty, a także jak stają się one źródłem rozwoju dla samych muzyków.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Podsiadło: ta przygoda zawsze trwa za krótko

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 22:22
Kilkanaście tysięcy ludzi, Orkiestra Orkiestr i niezwykłe koncerty. Za nami warszawski przystanek Męskiego Grania, podczas którego Anna Gacek i Piotr Metz nadawali prosto ze Służewca, gdzie spotkali się z wieloma gośćmi. 
rozwiń zwiń