Mortas – zespół, który zawsze mówi "dzień dobry"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 19:00
W audycji pierwszy raz pojawił się zespół Mortas. Jest ich trzech, pochodzą z Łodzi, a nazwę wzięli od nazwiska swojego lidera – Adama Mortasa, który jest nie tylko wokalistą, ale również aktorem.
Audio
  • Rozmowa z muzykami zespołu Mortas (Myśliwiecka 3/5/7 Trójka)
Zespół Mortas. I biały miś :)
Zespół Mortas. I biały miś :)Foto: mat. promocyjne

W drugiej godzinie "Myśliwieckiej 3/5/7" rozmawialiśmy o pisaniu piosenek, sztuce mówienia "dzień dobry", psychiatrii i planach dotyczących Ich debiutanckiej płyty.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 14 września 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 14 września 2019 >>>

– Nasza płyta pojawi się w końcówce 2019 roku lub na początku 2020 roku. Na nagraniach koncertowych będziemy wspierać się dodatkowo żywą perkusją i basem. Już podejmowaliśmy takie próby i myślimy, że na przestrzeni najbliższego miesiąca nasz skład zostanie rozszerzony – zapowiadali muzycy Mortas.

Utwory jakich artystów wykonywał zespół Mortas, zanim zdecydował się na tworzenie własnych piosenek? Czy, według współczesnej psychiatrii, pasja do muzyki może być zaburzeniem?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w dołączonym nagraniu rozmowy. W audycji mogliśmy także posłuchać utworów z nowych płyt Iggy Popa, Liama Gallaghera i Strand Of Oaks.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
G
oście: Adam Mortas, Michał Korpecki i Bartłomiej Tarkowski (zespół Mortas)
Data emisji: 14.09.2019 
Godzina emisji: 18.21

kr/mk

Czytaj także

Jaskrawe barwy Bitaminy. Przed wrocławskim przystankiem Męskiego Grania

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 19:07
To było specjalne wydanie "Myśliwieckiej 3/5/7", którą prosto z Wrocławia, gdzie odbywał się kolejny przystanek tegorocznej edycji Męskiego Grania, poprowadziła Paulina Przybysz. Kto zawitał do naszego plenerowego studia i co dokładnie mogliśmy usłyszeć w trakcie audycji? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Waglewski: podeszliśmy do tego projektu z dużą nieśmiałością

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 19:00
Ostatnim przystanek tegorocznego Męskiego Grania jest Żywiec. To tu, w Amfiteatrze pod Grojcem odbywa się nie jeden, a dwa koncerty finałowe jubileuszowej, 10. trasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gitarzysta Darii Zawiałow: do pracy podchodzimy chirurgicznie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 19:00
Ostatnim przystankiem Lato z Radiem Festiwal 2019 był Kraków. To tu, w Parku Jordana odbyły się koncerty finałowe tegorocznej trasy.
rozwiń zwiń