Sosnowski i Ola Górecka, czyli małżeński tandem

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 16:40
– Przez ostatnie półtora roku w moim pojmowaniu muzyki i użycia języka polskiego, sporo się zmieniło. To również dzięki mojej żonie Oli, od której uczę się tego, że ja faktycznie jestem w stanie nasza mowę wykorzystać – mówi Sosnowski.
Audio
  • Twórczy duet Sosnowski-Ola Górecka (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Bart Sosnowski i Ola Górecka
Bart Sosnowski i Ola GóreckaFoto: Bartek Koziczyński/Polskie Radio

Sosnowski – songwriter i doświadczony gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego utwory, takie jak na przykład "Deszcz", nie tylko zdobyły uznanie wielu dziennikarzy muzycznych, ale także podbiły serca Słuchaczy, wskakując na dobre pozycje na polskich listach przebojów.

W prace nad jego najnowszym albumem włączyła się jego żona Ola Górecka, która odpowiadała za teksty utworów. – Czasami przegadujemy nasze piosenki, a czasem robi to za nas życie. Opowiadamy w tych utworach nasze historie. Na przykład "Dalej" to opowieść o tym, jak Bartek wykradał mnie od mojego byłego chłopaka. Nie musieliśmy o tym rozmawiać, bo każde z nas wiedziało jak było – wyznaje Ola Górecka.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 29 lutego 2020 roku

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 29 lutego 2020 roku

Tu można posłuchać trzeciej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 29 lutego 2020 roku

W swoich aranżacjach i kompozycjach Sosnowski odwołuje się do kolorowych lat 70.: "Chcę tym razem opowiadać przede wszystkim o miłości, o jej poszukiwaniu, fascynacjach, o związanych z nią porażkach, o odnajdywaniu się nawzajem. Próbuję szukać tego, co jest uniwersalne – co łączy nas wszystkich bez podkreślania różnic, które nas dzielą. Długo szukałem estetyki, która pomoże mi nieść taki pozytywny przekaz i inspiracje z lat 70. okazały się absolutnie wspaniałym narzędziem. Piosenki z płyty "Tylko się nie denerwuj" opisują przewrotny, ale jednocześnie bardzo szczęśliwy okres w moim życiu."

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
G
oście: Bartosz Sosnowski (muzyk), Ola Górecka (autorka tekstów)
Data emisji: 29.02.2020
Godzina emisji: 16.43

mat. prasowe/ml/kr

Czytaj także

70. urodziny Bruce'a Springsteena w tonacji Piotra Stelmacha

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 14:08
23 września obchodziliśmy 70. urodziny "Bossa", czyli Bruce'a Springsteena. Takiej rocznicy nie można było przemilczeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Editors: natchnienie potrafi uderzyć nagle jak prąd

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 21:00
– Jesteśmy chyba najmniej rockandrollowym zespołem świata. Kiedy zespół, w którym zaczynają się sukcesy, gra, to daje to ogromną satysfakcję, a ego rośnie. Jednak po kilku płytach okazało się, że tu nie ma miejsca na ego  – stwierdza Justin Lockey, gitarzysta Editors.
rozwiń zwiń