Pozytywny Plastic i ich wysmakowany pop

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 19:05
– To, że coś jest autentyczne, jest kluczem do wszystkich dobrych piosenek – stwierdziła w Trójce Agnieszka Burcan, która wraz z Pawłem Radziszewskim tworzy duet Plastic. 
Od lewej: Duet Plastic, czyli Paweł Radziszewski i Agnieszka Burcan oraz Piotr Stelmach
Od lewej: Duet Plastic, czyli Paweł Radziszewski i Agnieszka Burcan oraz Piotr StelmachFoto: Polskie Radio

Posłuchaj
20:27 2020_07_11 18_27_00_PR3_Mysliwiecka_3_5_7.mp3 Prapremiera w Trójce. "Waiting For A Plane" duetu Plastic (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)

  

Jak sami piszą na swojej stronie internetowej: "Plastic to formacja, która od lat konsekwentnie tworzy swój własny muzyczny przekaz. Występują live w kilkuosobowym składzie. Grają z pozytywnym, energetycznym przesłaniem. Ich muzyka jest prawdziwie eklektyczną odmianą alternatywnego popu. Styl Plastic to charakterystyczne połączenie elementów akustycznych i elektronicznych, współczesnych i retro."

Nowy album pierwotnie miał ukazać się w maju, jednak pandemia nie oszczędziła żadnego z artystów i pokrzyżowała im plany. – Płyta już od jakiegoś czasu jest skończona, zmasterowana, wszystko jest gotowe. Postanowiliśmy przenieść premierę, być może, na początek przyszłego roku i regularnie wypuszczać single – zapowiada Paweł Radziszewski.

Pierwszym z nich był utwór "U Gonna Love It" – Jesteśmy pozytywnym zespołem. Bardzo lubimy grać. Rozumiem, że patrząc na nas, można stwierdzić, że nie bierzemy życia zbyt serio. I o tym jest ta piosenka – mówi Agnieszka Burcan.

Plastic - U Gonna Love It/Plastic Official

W audycji mogliśmy także przedpremierowo posłuchać kolejnego singla Plastic zatytułowanego "Waiting For A Plane", który na platformach streamingowych ukaże się dopiero 17 lipca. Oprócz naszych gości mogliśmy usłyszeć w tym utworze amerykańskiego trębacza Randy'ego Breckera, Włodka Pawlika, Krzysztofa Antkowiaka oraz Sarhana Kubeisi, gitarzystę polskiego progrockowego zespołu Satellite. 

Opublikowany przez Plastic Niedziela, 12 lipca 2020

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
G
oście: Paweł Radziszewski i Agnieszka Burcan (zespół Plastic)
Data emisji: 11.07.2020
Godzina emisji: 18.27

mat. prasowe/kr

Czytaj także

70. urodziny Bruce'a Springsteena w tonacji Piotra Stelmacha

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 14:08
23 września obchodziliśmy 70. urodziny "Bossa", czyli Bruce'a Springsteena. Takiej rocznicy nie można było przemilczeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Editors: natchnienie potrafi uderzyć nagle jak prąd

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 21:00
– Jesteśmy chyba najmniej rockandrollowym zespołem świata. Kiedy zespół, w którym zaczynają się sukcesy, gra, to daje to ogromną satysfakcję, a ego rośnie. Jednak po kilku płytach okazało się, że tu nie ma miejsca na ego  – stwierdza Justin Lockey, gitarzysta Editors.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Frele o miłości i o niemiłości

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 18:50
– Dużo osób mówiło nam, że ta płyta nie jest do końca spójna, że jest bardzo dużo różnorodnych numerów, które pozornie do siebie nie pasują. To jednak jesteśmy my. Jesteśmy trzema osobami, które musiały pożenić swoje myśli w jedną płytę – mówiła w Trójce Marcelina Bednarska, jedna-trzecia śląskiego tria Frele, który w piątek 26 czerwca wydało swój drugi album pt. "Hehe".
rozwiń zwiń