Crab Invasion zagra w Warszawie!

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 19:15
Zwycięzcą pierwszego etapu tegorocznego konkursu Nowego Męskiego Grania został przedstawiciel tzw. ściany wschodniej – lubelski zespół Crab Invasion. Piotr Stelmach ogłosił także pierwszą pulę gwiazd, które będzie można usłyszeć na trasie Męskiego Grania.
Audio
  • Ogłoszenie zwycięzcy pierwszego etapu tegorocznego konkursu Nowego Męskiego Grania
  • Znamy gwiazdy tegorocznej trasy koncertowej - odsłona pierwsza
Crab Invasion
Crab InvasionFoto: fot. materiały prasowe

Lubelski zespół Crab Invasion to wyjątkowy wykonawca na polskiej scenie niezależnej - oprócz niewymuszonej, bezpretensjonalnej energii i luzu, wyróżniają się niezwykłą dbałością o melodie i niebanalnym podejściem do harmonii. Popkulturowa otwartość połączona z analitycznym zacięciem owocuje kolorową mozaiką motywów odnoszących się do najróżniejszych gatunków zachodniej muzyki popularnej.
Jak dotąd "Kraby" mają na koncie niezwykle entuzjastycznie przyjętą EPkę "Extend Your Life" (2010) i singiel "Lesson 01/ Margin of Order", który wielokrotnie pojawiał się w blogowych zestawieniach najlepszych polskich utworów zeszłego roku. Teraz będzie można usłyszeć zespół podczas koncertu Męskiego Grania w Warszawie 14 lipca!

W audycji "Myśliwiecka 3/5/7" poznaliśmy zwycięzcę pierwszego etapu konkursu Nowego Męskiego Grania, tym samym otwarte zostało nowe głosowanie, które potrwa do 25 maja. Mają Państwo możliwość wskazać zwycięzcę, który zagra na Męskim Graniu  21 lipca 2012 w Krakowie na scenie obok uznanych. Są to: Fonovel, Sorry Boys, Kobiety, Hatifnats, Mooryc, Iza Lach, Braty z Rakemna, Dead Snow Monster, Cuba de Zoo, Krzysztof Zalewski, Psychocukier, Jazzpospolita, Niechęć, L. Stadt,  Afro Kolektyw, Asia i Koty, Excessive Machine.

Piotr Stelmach ogłosił także pierwszą odsłonę Męskiego Grania – gwiazdy, które będziemy mogli usłyszeć w czasie tegorocznej trasy koncertowej. Będą to: BaBu Król, czyli Bajzel i Budyń śpiewający Stachurę, Marek Dyjak z zespołem, Kasia Nosowska oraz O.S.T.R. i Tabasko, Aleksandra Kurzak z orkiestrą symfoniczną w Poznaniu, Łona i Webber, Mitch and Mitch, projekt UL/KR, Kury, Kazik na żywo, Acid Drinkers.

Przypominamy, że na stronie sklep.polskieradio.pl mogą Państwo zakupić płyty z obu poprzednich edycji Męskiego Grania.

W tym roku Męskie Granie zabrzmi w:
Warszawa, Koneser – 14 lipca
Kraków, Ogrody Muzeum Archeologicznego – 21 lipca
Gdańsk, Ołowianka – 28 lipca
Poznań, Stara Gazownia – 4 sierpnia
Wrocław, Browar Mieszczański – 11 sierpnia
Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem – 1 września

Czytaj także

Katarzyna Nosowska nowym dyrektorem Męskiego Grania

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 13:09
W czasie pierwszego koncertu Męskie Granie 2012 Piotr Stelmach ogłosił, że nowym dyrektorem artystycznym imprezy jest... Katarzyna Nosowska! Poznaliśmy także singiel promujący tę edycję imprezy oraz gwiazdy, które na niej zagrają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie 2012 (Kasia Nosowska i Marek Dyjak) - Ognia!

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 07:00
Katarzyna Nosowska, Dyrektor Artystyczny projektu Męskie Granie 2012, dała sygnał do wystrzału. Utwór "Ognia!" ma być tylko przedsmakiem tego, co będzie się działo na tegorocznej trasie koncertowej.
rozwiń zwiń