X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hey: tu każdy chce zostać na kolejny rok

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 15:31
- W naszej klasie jest miejsce dla uporządkowanych i ekscentrycznych. Jedyne, co nie występuje, to podgrupki, bo stanowimy zgraną bandę, a zostać na drugi rok to nie wstyd - tak o 20-letniej pracy w zespole opowiadają muzycy.
Audio
Katarzyna Nosowska podczas koncertu z zespołem Hey w ramach trasy Męskiego Grania, Wrocław 11.08.2012
Katarzyna Nosowska podczas koncertu z zespołem Hey w ramach trasy Męskiego Grania, Wrocław 11.08.2012Foto: fot.L.Nazdraczew LIVE, oficjalna strona Męskiego Grania

- Zarówno przy tworzeniu muzyki, jak i podczas sesji zdjęciowych wyłazi charakter człowieka - wyznał  Robert Ligiewicz. Jego predyscpozycje potwierdza okładka najnowszego, 10. studyjnego albumu grupy, "Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan", na której widać, jak perkusista... wspina się na drabinkę. 

/

Dalsza część klasy to też niezłe ancymony. Kasia Nosowska już w wieku 8 lat uciekała z ZPT, a gitarzysta  Marcin Żabiełowicz podrabiał klucze. Jak sprawował się drugi gitarzysta zespołu Paweł Krawczyk?  Posłuchaj   >>>

- W naszym zespole, jak w każdym związku, były wzloty i upadki. Nie wychowywaliśmy się wzajemnie, a raczej staraliśmy zrozumieć i dyplomatycznie do siebie podchodzić - opisuje Ligiewicz.

Po raz pierwszy materiał został zarejestrowany w sześcioosobowym składzie, bowiem do grupy dołączył Marcin Zabrocki, kompozytor i multiinstrumentalista znany m.in. ze współpracy z grupami: Biff, Pogodno i Mordy. - Dzidek przyszedł do naszej klasy z poprawczaka - dodaje z uśmiechem Żabiełowicz.

Kto w zespole najbardziej lubi porządek, kto jest najbardziej nieśmiały, a jednocześnie ekscentryczny? Kto jest złotą rączką i czy męska część grupy często staje w obronie wokalistki? Posłuchaj całej rozmowy!

Więcej muzycznych spotkań w Trójce znajdziesz TU >>>

W rozmowie z Piotrem Stelmachem muzycy opowiedzieli także o próbach rozpoczęcia kariery zagranicznej oraz symbolice najnowszego albumu. - "Lot pszczoły nad tymiankiem" to symbol przemyślnej pilnośc, albo pilnej przemyślności w dobieraniu tego, co dobre dla człowieka. Natomiast "Lilia, kula i cyrkiel" odzwierciedlają piękno - wyjaśnia Kasia Nosowska.

Czy Hey planuje kolejny album? Czy po 20 latach grania towarzyszą im jeszcze trema i stres? Dowiesz się słuchając całej rozmowy!

Album "Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan" ukazał się na początku listopada. Praca nad płytą trwała prawie dwa lata.

Lista utworów:

1. Wieliczka
2. Co tam?
3. ... że się Kupidyn Tobą interesuje
4. Woda
5. Lilia, kula i cyrkiel
6. Podobno
7. Wilk vs. Kot
8. Bez chorągwi
9. Lot pszczoły nad tymiankiem
10. Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan
11. Z przyczyn technicznych (feat. Gaba Klulka)

1. Wieliczka 2. Co tam? 3. ... że się Kupidyn Tobą interesuje 4. Woda 5. Lilia, kula i cyrkiel 6. Podobno 7. Wilk vs. Kot 8. Bez chorągwi 9. Lot pszczoły nad tymiankiem 10. Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan 11. Z przyczyn technicznych (feat. Gaba Klulka)

Czytaj także

Nadchodzi nowa płyta Hey!

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 14:15
Marcin Żabiełowicz (gitarzysta Hey): Podążamy drogą, którą rozpoczęliśmy albumem "MTV Unplugged". Współpraca z tyloma wspaniałymi muzykami mocno rozszerzyła nasze horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hey - Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 07:00
Singiel zapowiada najnowszą płytę zespołu, która ukaże się 6 listopada.
rozwiń zwiń