Kim Nowak: "Wilk" jest trochę inną opowieścią

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 13:03
- Cała praca nad albumem była bardzo odmienna od naszego debiutu. Płyta powstawała długo, myśleliśmy o niej ponad rok - mówi Fisz, który jest autorem wszystkich tekstów na najnowszą płytę Kim Nowak "Wilk".
Audio
  • Kim Nowak w "Myśliwieckiej 3/5/7": "Wilk" jest trochę inną opowieścią
Kim Nowak
Kim NowakFoto: Fot. materiały promocyjne

Kompozycje są wynikiem jego współpracy z pozostałymi członkami zespołu: gitarzystą Michałem Sobolewskim oraz perkusistą i producentem albumu Piotrem "Emade" Waglewskim. Album "Wilk" miał premierę 6 listopada i był Trójkową płytą tygodnia. Na piosenkę "Mokry pies" można głosować na Liście Przebojów Trójki!

- Pierwszym utworem, który powstał na płytę jest piosenka "Wczoraj", utwór roboczo nazywał się "Częstochowa", bo powstał podczas próby do koncertu w Częstochowie - opowiada Fisz. Muzyk podkreśla, że zakładając Kim Nowak wiedzieli, że to będzie regularny band i muzycy nie poprzestaną na pierwszej płycie.

- Black Sabbath jest dla mnie bardzo ważnym zespołem, do dzisiaj pamiętam emocje, gdy usłyszałem ich pierwszą płytę we wczesnej podstawówce i już wiedziałem, że gitara elektryczna to jest właśnie to, co chcę robić - opowiada Michał Sobolewski znany z fascynacji brudnym, mocnym brzmieniem gitar z płyt Black Sabbath i Jimiego Hendrixa. Piotrowi Stelamchowi muzyk wyjawia jak powstawały riffy na album "Wilk" i że najbardziej sabbathowski utwór to "Skrzydła".

 - To jest ich świat, mają swoje emocje i swoją arogancję - mówił Wojciech Waglewski wypytywany przez Piotra Stelmacha czy zazdrości synom zespołu Kim Nowak

 

 

- Chcieliśmy, żeby to bliskie brzmienie było matowe. Udało nam się znaleźć studio z mikrofonami, na jakich swojąpłytę nagrywał zespół Led Zeppelin. Stare wstęgowe mikrofony, dzięki którym zbliżyliśmy się do nagrań z lat 70. - mówi Fisz.

Dlaczego muzyka Kim Nowak najlepiej wybrzmiewa w małych, zatłoczonych, gorących klubach? Posłuchaj całej rozmowy.

Więcej Trójkowych rozmów muzycznych znajdziesz TU >>

Audycji Piotra Stelmacha "Myśliwiecka 3/5/7" można słuchać w każdą sobotę po godz. 16. Zapraszamy!

(ed)

Czytaj także

Kim Nowak powraca z albumem "Wilk"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 09:00
Na nowej płycie zespół nie przestaje czerpać inspiracji w muzyce rockowej końca lat 60. i kontynuuje poszukiwania nagrywając płytę zgoła odmienną niż swój debiut z 2010 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyty tygodnia: 12 - 18 listopada 2012

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 04:00
Przed południem: Kim Novak - "Wilk"; po południu: Klara - "Away".
rozwiń zwiń