X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Film animowany jest magicznym pudełkiem"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 16:15
- To, co było miesza się w nim z tym, co jest. Przecież ja pracuję nad filmem, w którym na swoją ostatnią premierę czekają Irena Kwiatkowska i Gustaw Holoubek. A w przyszłość wybiegam z Sinfonia Varsovia - opowiada o swojej pracy Mariusz Wilczyński.
Audio
  • Mariusz Wilczyński przy "Myśliwieckiej 3/5/7", rozmawia Piotr Stelmach
Animacje Mariusza Wilczyńskiego towarzyszyły koncertom na trasie Męskiego Grania
Animacje Mariusza Wilczyńskiego towarzyszyły koncertom na trasie Męskiego GraniaFoto: Anna Liminowicz/Męskie Granie

Irenę Kwiatkowską Wilk nagrał, gdy miała 97 lat, a nagrania głosu Holoubka przekazał jego syn. W animacji, nad którą praca zajmie rysownikowi blisko 6 lat, usłyszymy także m. in. Krystynę Jandę, Daniela Olbrychskiego, Andrzeja Wajdę, Marka Kondrata, Maję Ostaszewską, Andrzeja Chyrę, Annę Dymną, a także Zbigniewa Bońka i głos Tadeusza Nalepy.

- Wiem, że w historii światowej animacji nikt nie zrobił tak długiego filmu autorskiego. "Zabij to i wyjedź z tego miasta" będzie miał 116 minut, ale nie zakładałem tego od początku. On się rozrastał na skutek spotkań z ludźmi, którzy otwierali mi głowę na nowe korytarze - mówi Mariusz Wilczyński w Trójce.

Zobacz wideo-relację z warsztatu artysty >>>

Cyklowi pokazów premierowych filmu towarzyszyć będzie wspólny performance rysownika oraz Fisza, czyli Bartosza Waglewskiego. - Sam z sobą się umówiłem, że do tego czasu nie robię nic, bo muszę ukończyć rysowanie "Zabij to...". I pewnego dnia zadzwonił telefon i dyrektor Sinfonia Varsovia zaprosił mnie do współpracy. Zgodziłem się, ale to będzie piekielnie trudne, tu nikt na mnie nie poczeka - wyznał w rozmowie z Piotrem Stelmachem.

Jednocześnie nasz Kulturysta pracuje nad kolejną animacją. Będzie to "Mistrz i Małgorzata", do którego muzykę napisał Tomasz Stańko.

Więcej kultury w Trójce - czytaj i słuchaj >>>

Jak w nagraniach sprawdził się Zbigniew Boniek? Jaką historię opowiada animacja "Zabij to i wyjedź z tego miasta" i gdzie będzie można zobaczyć prace Mariusza Wilczyńskiego - dowiesz się słuchając całej rozmowy w "Myśliwieckiej 3/5/7".

Czytaj także

Mariusz Wilczyński o nowej animacji (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2011 16:00
- To jeden z najważniejszych współczesnych twórców animacji artystycznej - ocenił The New York Times. Nowy projekt Mariusza Wilczyńskiego nazywał się będzie "Zabij to i wyjedź z tego miasta". Przyjrzeliśmy się pracowni animatora i czarno - białym bohaterom jego filmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Wilczyński pokaże całą prawdę o "Męskim Graniu"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 18:30
- Ja piszę teksty Voo Voo, a moja sąsiadka Pani Radwańska komponuje muzykę. Zresztą zespół nazywał się pierwotnie Moo Voo - żartował w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" artysta odpowiedzialny za "Strefę sztuki" na letniej trasie "Męskiego Grania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męska rozmowa z Wilkiem i Waglem

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2011 14:32
Mariusz Wilczyński i Wojciech Waglewski na zakończenie tegorocznej edycji "Męskiego Grania", w ponad godzinnej pogawędce, wymienili się poglądami m.in. na temat kobiet, Tadeusza Nalepy i... słabości utworu "Child In Time".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięć lat bez Tadeusza Nalepy

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2012 10:50
- Przed wyjściem na scenę potrafił opowiedzieć pieprzny żart, by za chwilę zagrać "Modlitwę" tak, że ciarki przechodziły po plecach - tak ojca polskiego bluesa wspominał w Trójce Mariusz Wilczyński. Wybitny muzyk zmarł 4 marca 2007 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muszę narysować to, co pamiętam!

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 13:29
- Mieszkaliśmy w maleńkim pokoju, do którego od urodzenia byłem sporo za duży, więc żebym się nie kręcił mama dawała mi rysować nawet do późnej nocy - tak Mariusz Wilczyński wspomina początki swojej artystycznej drogi w naszym cyklu Kulturysta.
rozwiń zwiń