X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski animator ukradł show francuskim wirtuozom!

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 19:39
Mariusz Wilczyński tworzył na żywo animacje do muzyki Paryskiej Orkiestry Kameralnej i jednego z dziesięciu najlepszych pianistów muzyki klasycznej - Borisa Berezovskiego. - Ukradłeś mi show - usłyszał od wirtuoza pianina za kulisami.
Audio
  • Mariusz Wilczyński w "Myśliwieckiej 3/5/7", 23.02.2013
Mariusz Wilczyński podczas Offensywy De Luxe, 18.01.2013
Mariusz Wilczyński podczas Offensywy De Luxe, 18.01.2013Foto: Fot.: Jacek Konecki

Mariusz Wilczyński, nasz Kulturysta , laureat Offensywowej Szczoty , występował w Nantes podczas festiwalu La Folle Journée (Szalone Dni Muzyki). Cztery noce z rzędu tworzył animacje na żywo do "Karnawału zwierząt" Camilla Saint-Saëns. Na scenie występowała Paryska Orkiestra Kameralna oraz soliści na co dzień grający w m.in. w Berliner Philharmoniker, Staatskapelle Dresden, Philharmonia of London, Orchestra Santa Cecilia Roma, New York Philharmonic, Orchestre de Paris. 

Uznany przez "The New York Times" za "jednego z najważniejszych współczesnych twórców animacji artystycznej" twórca zdobył uznanie także we Francji. Po koncercie ukazała się entuzjastyczna recenzja w jednym z największych francuskich dzienników "Ouest France".
 Zobacz wideo-relację z warsztatu artysty >>>  

- Pierwszy raz działałem z muzykami klasycznymi. Jak siedzisz obok nich i słyszysz, jak oni grają te wszystkie niuanse, ten cały koloryt, to jest totalne mistrzostwo świata - mówił Mariusz Wilczyński w "Myśliwieckiej 3/5/7". 
Rozmówca Piotra Stelmacha przyznał, że odczuł dużą satysfakcję, go po koncercie za kulisami podszedł do niego Boris Berezovsky, wirtuoz pianina i powiedział, uśmiechając się: - Skradłeś mi show. 

Jak Mariusz Wilczyński sprawił, że wybitni muzycy występujący z nim na scenie, zaczęli fałszować?  Dowiesz się słuchając całej rozmowy w "Myśliwieckiej 3/5/7" .

Zobacz więcej na temat: KULTURA MUZYKA