Andy Fletcher z Depeche Mode: zakochaliśmy się w utworach z "Delta Machine"!

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 12:02
Andy Fletcher z Depeche Mode zdradził Piotrowi Stelmachowi, że płyta "Delta Machine" powstawała w znakomitej atmosferze. - Dziś nie mamy już ochoty walczyć ze sobą - mówił.
Audio
  • Andy Fletcher: zakochaliśmy się w utworach z "Delta Machine" (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Andy Fletcher z Depeche Mode: Mamy poczucie humoru (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Andy Fletcher i Piotr Stelmach
Andy Fletcher i Piotr StelmachFoto: Trójka

Andy Fletcher tłumaczył Piotrowi Stelmachowi, że Depeche Mode wypracował sobie 4-letni cykl pracy. - Wydajemy płyty, jedziemy w trasę, a potem odpoczywamy. Tak było i tym razem. Zakochaliśmy się w nowych utworach, w kierunku, w jakim popychały zespół. Piosenki Martina Gore miały bluesowo-elektroniczny klimat, to pozwoliło nam nagrać album bardzo płynnie. Wyrobiliśmy się przed planowanym końcem, co jest dość niezwykłe dla Depeche Mode - opowiadał muzyk.

Artysta zdradził, że "Delta Machine" powstawała w znakomitej atmosferze. - Dziś nie mamy już ochoty walczyć ze sobą. David Gahan  zaczął pisać piosenki, co na pewno sprawia, że czuje się bardziej komfortowo w zespole - tłumaczył.

Więcej muzyki w Trójce >>>

Fletcher podkreślał, że najnowszy album jest prosty, minimalistyczny. - Każde brzmienie miało być wyraziste, ale nie miało być ich zbyt  wiele - mówił. Rozmówca Piotra Stelmacha zdradził, że ich ostatnia płyta, "Sounds of the Universe", wydaje mu się przekombinowana.

Krążek  "Delta Machine"  ukaże się 26 marca 2013 roku, po trzyletniej przerwie. Za produkcję odpowiada Ben Hillier, a za miks - Flood.  "Heaven"  to pierwszy singiel promujący nowy krążek. Wideoklip do utworu miał swoją premierę 1 lutego 2013.  

W ramach promocji nowej płyty, Depeche Mode ruszą w trasę koncertową. Zespół zagra też w Polsce: 25 lipca 2013 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. - Dosłownie każda z piosenek z "Delta Machine" dobrze brzmi na żywo. Czeka nas internująca trasa koncertowa - zapowiadał Andy Fletcher w rozmowie z Piotrem Stelmachem.

Jak wygląda życie prywatne muzyków Depeche Mode? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

W audycji zaprezentowaliśmy też  wyniki plebiscytu na najlepszy niealbumowy utwór Depeche Mode

/

Playlista albumu "Delta Machine":

1. Welcome to My World 2. Angel 3. Heaven 4. Secret to the End 5. My Little Universe 6. Slow 7. Broken 8. The Child Inside 9. Soft Touch/Raw Nerve 10. Should Be Higher 11. Alone 12. Soothe My Soul 13. Goodbye

"Myśliwiecka 3/5/7" na antenie Trójki w każdą sobotę od godz. 16.00 do 18.00.
 

 


 W programie również wyniki plebiscytu na najlepszy, zdaniem Słuchaczy, niealbumowy utwór Depeche Mode. Zapraszamy od godz. 16.00!

Zobacz więcej na temat: Depeche Mode MUZYKA

Czytaj także

"Delta Machine"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 08:00
To 13. studyjny album Depeche Mode. Album "Delta Machine" ukaże się 26 marca, po trzyletniej przerwie od nagrania ostatniej płyty "Sounds of the Universe". Za produkcję odpowiada Ben Hillier, a za miks - Flood.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depeche Mode "Soothe My Soul"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 04:00
To najnowszy singiel zespołu, promujący album "Delta Machine", który ma się ukazać 26 marca 2013 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depeche Mode nie dał się strącić ze szczytu LP3!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 10:39
Top notowania, podobnie jak tydzień temu, zdobyła ponownie piosenka „Heaven” zespołu Depeche Mode. W pierwszej 10. Listy Przebojów Programu Trzeciego znalazł się też inny utwór promujący album "Delta Machine", który ukaże się 26 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 najlepszych niealbumowych utworów Depeche Mode

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 18:53
Słuchacze audycji "Myśliwiecka" 3/5/7" wybrali 10 najlepszych ich zdaniem piosenek Depeche Mode, które z różnych przyczyn nie znalazły się na premierowych albumach zespołu.
rozwiń zwiń