O.S.T.R.: każdy koncert traktuję jak warsztaty muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 17:07
- W piłce nożnej jest takie powiedzenie, że koszulki nie grają. Wydaje mi się, że w muzyce też to jest aktualne - mówił O.S.T.R., jeden z dyrektorów artystycznych tegorocznej trasy Męskiego Grania.
Audio
  • O.S.T.R. o tegorocznej trasie Męskiego Grania: każdy koncert traktuję jak warsztaty muzyczne (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
O.S.T. R. na scenie Męskiego Grania w Chorzowie
O.S.T. R. na scenie Męskiego Grania w ChorzowieFoto: Męskie Granie/ materiały promocyjne/ D. Kramski / LIVE

- Wspaniałe festiwale cechują się tym, że uczestniczą w nich wspaniali ludzie. Nauczyłem się jak to jest grać z wielkimi muzykami. Dzięki tym ludziom poszerzyłem po raz kolejny swoje horyzonty muzyczne - podkreślił O.S.T.R. w rozmowie z Anną Gacek i Piotrem Stelmachem.

Muzyk opowiadał o rodzinnych tradycjach muzycznych, atmosferze poszczególnych spotkań oraz jak dzielnie na scenie w Poznaniu towarzyszył mu syn Jasiek. O.S.T.R. dzielił się także doświadczeniami, jakie zebrał po koncertach tegorocznej trasy Męskiego Grania.

- Niesamowita radość jest wtedy jak okazuje się, że nasz idol z lat dzieciństwa okazuje się niesamowitym człowiekiem, którego warto naśladować w jego poczynaniach - opowiadał.

Męskie Granie 2013 wystartowało 13 lipca w Krakowie. Zobacz galerię zdjęć z koncertu >>>

W stolicy wystąpili: Leszek Możdżer i O.S.T.R., Stanisław Soyka i Nosowska, Hey, L.Stadt, Maria Peszek, Marek Dyjak, Patti Yang Group, Skalpel, Stanisława Celińska, Bartek Wąsik, Royal String Quartet, TRÈS.B, Michał Urbaniak, Small Synth Orchestra oraz Tfaruk Love Communication.

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

Męskie Granie 2013 to dwóch dyrektorów artystycznych i jedno twórcze napięcie. W rolach głównych Katarzyna Nosowska i O.S.T.R.

Michał Urbaniak i Zbigniew Rybczyński w "Offensywie">>>

Na trasie koncertowej wystąpią m.in.: BRODKA, Fisz Emade Tworzywo, Grażyna Łobaszewska, Hey, Kaliber 44, Kapela ze Wsi Warszawa, Katarzyna Nosowska, Kim Nowak, Lao Che, Leszek Możdżer, Marek Dyjak, Maria Peszek, Mela Koteluk, Michał Urbaniak, Myslovitz, O.S.T.R., Öszibarack, Patti Yang Group, Pink Freud, Royal String Quartet, Stanisław Soyka, Stanisława Celińska.

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

Trasa
Trasa Męskiego Grania 2013

Trasa koncertowa zakończy się w Żywcu 31 sierpnia.

Na początku tego roku gwiazdy trasy 2012 oraz jej Dyrektor Artystyczna Katarzyna Nosowska wystąpili w audycji "Offensywa". Zobacz niezwykły koncert!

Wygraj bilety na Męskie Granie >>>

Dwupłytowe wydawnictwo dokumentujące Męskie Granie 2012 dostępne (z Trójkową dwuzłotówką) na sklep.polskieradio.pl. Znajdą tam Państwo także płyty z poprzednich edycji Męskiego Grania.

(ed)

Czytaj także

Męskie Granie 2013: Nosowska i O.S.T.R o życiu i muzyce

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 14:11
- Mam nadzieję, że nigdy nie znajdzie się nic, co będzie w stanie mnie odciąć od ostatniego łącznika z dzieciństwem. Dopóki będę tworzyć muzykę, dopóty będę dzieckiem. Kiedy wychodzę ze studia zaczyna się dorosłe życie - mówił O.S.T.R.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs "Bilety na Męskie Granie 2013”

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 14:16
Do walki o bilety zapraszamy do audycji "W tonacji Trójki/ Męskie granie” w poniedziałki, w następujące dni: 29.07, 05.08, 12.08, 19.08, 26.08 2013 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie 2013 wystartowało! Zobacz galerię zdjęć z koncertu w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 19:30
- Bardzo przeżywam każdy występy. Świat zwariował i lęki o niego są normalne - opowiadał Marek Dyjak przed koncertem Męskiego Grania w Krakowie. Artysta wrócił do występów tylko z gitarą. - Starałam się powrócić do czegoś, co jest początkiem - mówił w rozmowie z Piotrem Stelmachem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co Myslovitz zagrają na wielki finał Męskiego Grania?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 12:13
Chociaż do zakończenia trasy koncertowej Męskie Granie 2013 jeszcze daleko, Michał Kowalonek z Myslovitz zdradził Piotrowi Stelmachowi, co zespół szykuje na koncert w Żywcu. Mówił o… wyduszaniu cytryny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O.S.T.R. o Męskim Graniu 2013: muzyka nie daje nam się zestarzeć (galeria zdjęć)

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 17:15
- Nieważne, ile by człowiek miał lat, jak wychodzi na scenę, to adrenalina i miłość do muzyki powodują, że od razu ubywa mu 20 lat, biega się po scenie i krzyczy - mówił O.S.T.R. przed koncertem Męskiego Grania w Chorzowie.
rozwiń zwiń