Co Muniek Staszczyk robił przed T.Love?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 11:57
– To była pierwsza kapela punkowo-skórzana w Częstochowie – mówił w Trójce Zygmunt "Muniek” Staszczyk o grupie Shamboo, z którą wydał właśnie album "Tata".
Audio
  • Co Muniek Staszczyk robił przed T.Love? (Myśliwiecka 3/5/7)
Shamboo + Muniek
Shamboo + MuniekFoto: mat. promocyjne S.P. Records

Historia zespołu Shamboo, założonego w 1982 roku, sięga tak naprwadę aż lat 70. Zygmunt "Muniek" Staszczyk, pierwszy basista grupy, wychowywał się na częstochowskim osiedlu Raków razem z obecnym liderem formacji Maciejem "Maciem" Maślikowskim. – To było bardzo muzyczne podwórko, dwa bloki dalej mieszkał Janusz "Yanina" Iwański, słynny gitarzysta, który grywał m.in. ze Staszkiem Soyką i stworzył częstochowską scenę jazzową, grupę Tie Break – wspominał Muniek w audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
Po kilku zmianach personalnych, zespół Shamboo – już bez Zygmunta Staszczyka zaangażowanego w T.Love – wybrał się w 1983 roku do Jarocina. – Pojechaliśmy na przegląd w Jarocińskim Ośrodku Kultury i z tego przeglądu komisja, w składzie której zasiadali m.in. Martyna Jakubowicz i Grzegorz Ciechowski, zakwalifikowała nas do finału, na duży koncert – opowiadał Macio.
W 1987 roku grupa zawiesiła działalność. Jak zatem doszło do ponownego spotkania Shamboo i Muńka na scenie? – Co roku T.Love gra jesienną trasę klubową. Częstochowa zawsze jest w planie. Na jeden z koncertów w tym mieście kilka lat temu przyszedł Macio i trochę dłużej pogadaliśmy przy barze – śmiał się Muniek. – W 2009 roku dostałem informację od Zygmunta, że fajnie byłoby, gdybyśmy zagrali na Brzmieniu Świętej Wierzy. Naprędce skonstruowałem zespół, wykonaliśmy pięć piosenek – dodał Macio. Potem był wspólny koncert w warszawskiej Stodole, a jesienią 2011 roku muzycy Shamboo ruszyli z T.Love w ogólnopolską trasę koncertową.

W wyniku reaktywacji projektu Shamboo + Muniek powstał krążek "Tata”, kóry ukazał się 6 września 2013 roku nakładem S.P. Records. Muniek zaśpiewał w czterech kompozycjach, a oprócz niego na płycie pojawili się: Janusz "Yanina" Iwański, Tom Pierzchalski, Adam Celiński, częstochowski chór "Pochodnia" oraz grupa młodzieży z legendarnego częstochowskiego IV LO.

11 października Shamboo + Muniek wystąpią podczas Off-Sesji w Muzycznym Studio PR im. Agnieszki Osieckiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Piotra Stelmacha z goścmi audycji "Myśliwiecka 3/5/7”
(mk)

Zobacz więcej na temat: Częstochowa muniek

Czytaj także

Muniek Staszczyk w "Offensywie"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 18:46
Dziś w audycji wywiad z Muńkiem Staszczykiem oraz pierwsza część offsesji zespołu T.Love. Zapraszamy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk w "Atelier"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 14:27
"Old Is Gold" to nasza ulubiona polska płyta 2012 roku. Grudzień to czas podsumowań i spotkań z autorami najfajniejszych tegorocznych płyt. Zaczynamy na naszym podwórku. W roli głównej w "Atelier" Muniek Staszczyk. Bo T.Love w 2012 roku stali się znów tak cool jak nie byli od czasów płyty "Prymityw". Czyli od ładnych paru lat! Ale wrócili w wielkim stylu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T.Love w Trójce - zobacz wideo z jubileuszowego koncertu

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 16:05
W tym roku grupa świętuje 30-lecie pracy artystycznej. Ale nie tylko jubileusz dostarczył nam powodów do dwugodzinnego świętowania na antenie Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Love odrodzony w bluesie

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 15:19
- Dla wielu to będzie coś nowego, choć gramy starocie - przyznał Muniek Staszczyk w rozmowie z Anną Gacek. Jak się okazało, bluesowe numery z płyty "Old is Gold" zaskoczyły nawet samych muzyków.
rozwiń zwiń