X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co Muniek Staszczyk robił przed T.Love?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 11:57
– To była pierwsza kapela punkowo-skórzana w Częstochowie – mówił w Trójce Zygmunt "Muniek” Staszczyk o grupie Shamboo, z którą wydał właśnie album "Tata".
Audio
  • Co Muniek Staszczyk robił przed T.Love? (Myśliwiecka 3/5/7)
Shamboo + Muniek
Shamboo + MuniekFoto: mat. promocyjne S.P. Records

Historia zespołu Shamboo, założonego w 1982 roku, sięga tak naprwadę aż lat 70. Zygmunt "Muniek" Staszczyk, pierwszy basista grupy, wychowywał się na częstochowskim osiedlu Raków razem z obecnym liderem formacji Maciejem "Maciem" Maślikowskim. – To było bardzo muzyczne podwórko, dwa bloki dalej mieszkał Janusz "Yanina" Iwański, słynny gitarzysta, który grywał m.in. ze Staszkiem Soyką i stworzył częstochowską scenę jazzową, grupę Tie Break – wspominał Muniek w audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
Po kilku zmianach personalnych, zespół Shamboo – już bez Zygmunta Staszczyka zaangażowanego w T.Love – wybrał się w 1983 roku do Jarocina. – Pojechaliśmy na przegląd w Jarocińskim Ośrodku Kultury i z tego przeglądu komisja, w składzie której zasiadali m.in. Martyna Jakubowicz i Grzegorz Ciechowski, zakwalifikowała nas do finału, na duży koncert – opowiadał Macio.
W 1987 roku grupa zawiesiła działalność. Jak zatem doszło do ponownego spotkania Shamboo i Muńka na scenie? – Co roku T.Love gra jesienną trasę klubową. Częstochowa zawsze jest w planie. Na jeden z koncertów w tym mieście kilka lat temu przyszedł Macio i trochę dłużej pogadaliśmy przy barze – śmiał się Muniek. – W 2009 roku dostałem informację od Zygmunta, że fajnie byłoby, gdybyśmy zagrali na Brzmieniu Świętej Wierzy. Naprędce skonstruowałem zespół, wykonaliśmy pięć piosenek – dodał Macio. Potem był wspólny koncert w warszawskiej Stodole, a jesienią 2011 roku muzycy Shamboo ruszyli z T.Love w ogólnopolską trasę koncertową.

W wyniku reaktywacji projektu Shamboo + Muniek powstał krążek "Tata”, kóry ukazał się 6 września 2013 roku nakładem S.P. Records. Muniek zaśpiewał w czterech kompozycjach, a oprócz niego na płycie pojawili się: Janusz "Yanina" Iwański, Tom Pierzchalski, Adam Celiński, częstochowski chór "Pochodnia" oraz grupa młodzieży z legendarnego częstochowskiego IV LO.

11 października Shamboo + Muniek wystąpią podczas Off-Sesji w Muzycznym Studio PR im. Agnieszki Osieckiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Piotra Stelmacha z goścmi audycji "Myśliwiecka 3/5/7”
(mk)

Zobacz więcej na temat: Częstochowa muniek

Czytaj także

Muniek Staszczyk w "Offensywie"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 18:46
Dziś w audycji wywiad z Muńkiem Staszczykiem oraz pierwsza część offsesji zespołu T.Love. Zapraszamy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk w "Atelier"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 14:27
"Old Is Gold" to nasza ulubiona polska płyta 2012 roku. Grudzień to czas podsumowań i spotkań z autorami najfajniejszych tegorocznych płyt. Zaczynamy na naszym podwórku. W roli głównej w "Atelier" Muniek Staszczyk. Bo T.Love w 2012 roku stali się znów tak cool jak nie byli od czasów płyty "Prymityw". Czyli od ładnych paru lat! Ale wrócili w wielkim stylu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T.Love w Trójce - zobacz wideo z jubileuszowego koncertu

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 16:05
W tym roku grupa świętuje 30-lecie pracy artystycznej. Ale nie tylko jubileusz dostarczył nam powodów do dwugodzinnego świętowania na antenie Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Love odrodzony w bluesie

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 15:19
- Dla wielu to będzie coś nowego, choć gramy starocie - przyznał Muniek Staszczyk w rozmowie z Anną Gacek. Jak się okazało, bluesowe numery z płyty "Old is Gold" zaskoczyły nawet samych muzyków.
rozwiń zwiń