Basista Placebo: postanowiliśmy stanąć twarzą w twarz z naszymi demonami

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 15:00
- Podczas pracy nad "Loud Like Love" zacząłem wątpić, czy uda nam się nagrać ten album - mówił w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Stefan Olsdal, basista brytyjskiego zespołu.
Audio
  • Basista Placebo: w pewnym momencie martwiłem się o przyszłość zespołu (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Placebo
PlaceboFoto: Joseph Llanes/Placebo

Gość Trójki podkreślał, że najważniejszą zmianą w pracy nad nową płytą, byłą decyzja o odstawieniu używek. -To, że w przeszłości mieliśmy przygody z różnymi substancjami to żadna tajemnica. W ten sposób walczyliśmy z presją, jaką wywieraliśmy na samych siebie. W trakcie nagrywania najnowszej płyty postanowiliśmy stanąć twarzą w twarz z naszymi demonami - wyznał Stefan Olsdal.

Artysta nie ukrywał, że podczas pracy nad "Loud Like Love" były momenty, w których muzycy nie byli pewni, czy uda się ukończyć album. Jednak zdaniem basisty, mimo pewnych przeszkód siódme wydawnictwo to najbardziej szczera płyta Placebo. - Kiedy nagrywaliśmy nowe piosenki otworzyliśmy się na nowe możliwości. Muzyka pojawiała się naturalnie - przyznał rozmówca Piotra Stelmacha.

Album "Loud Like Love" miał swoją premierę 17 września 2013.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" przeprowadził Piotr Stelmach.

(szr)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA placebo

Czytaj także

Kate Bush o dążeniu do perfekcji

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 10:20
- Jestem zawsze - do pewnego stopnia - niezadowolona ze wszystkiego, co robię. Gdybym była, nie widziałabym sensu dalszej pracy. To pragnienie, osiągnięcia czegoś z czego jesteś zadowolony, jest najlepszą i jedyną motywacją - mówi Kate Bush.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Podsiadło odebrał platynową płytę za "Comfort And Happiness"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 17:00
- Kilka miesięcy temu oglądałem w telewizji artystów, którzy otrzymywali taką płytę. Teraz sam ją trzymam. To jest niesamowite. Dziękuję bardzo! - powiedział Dawid Podsiadło. Platynową płytę otrzymała także Trójka, która jest patronem albumu "Comfort And Happiness".
rozwiń zwiń

Czytaj także

LP3: Depeche Mode świetnie czują się na szczycie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 09:49
Po błyskawicznym zdobyciu pierwszego miejsca chyba łatwo go nie oddadzą… Piosenka "Should be higher” ponownie na szczycie Listy Przebojów Programu Trzeciego.
rozwiń zwiń