Jaka muzyka wywołuje dreszcze u Haliny "Helen" Wachowicz?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 14:47
Głównie piosenki z ulubionych filmów i koncertów - taki zestaw w audycji "Ja tu gram" zaprezentowała Halina Wachowicz, słuchaczom Trójki znana lepiej jako Helen.
Audio
  • Halina "Helen" Wachowicz o piosenkach, które są jej najbliższe (Ja tu gram/Trójka)
Tajemnicza Halina Wachowicz znana jako Helen i Tomasz Żąda
Tajemnicza Halina Wachowicz znana jako Helen i Tomasz ŻądaFoto: Katarzyna Goleniewska/PR

Halina "Helen" Wachowicz przyznała na antenie Trójki, że kilkanaście razy oglądała "Śniadanie u Tiffany'ego". To jej ulubiony film, dlatego bardzo dobrze kojarzy się jej także śpiewana przed Audrey Hepburn piosenka "Moon River". Jako posiadaczka czterech kotów, Helen zawsze tak samo martwi się o losy bezimiennego kota w tym filmie.

Innym filmowym utworem, który wybrała, jest "The Way We Were", wykonany przez Barbarę Streisand w filmie "Tacy byliśmy". - To przykład artystki, która cokolwiek zrobi, jest dla mnie idealna - powiedziała Helen. Jak przyznała, ceni Streisand za emocje, które ma w sobie podczas śpiewania i muzykę płynącą prosto z serca.

"Ja tu gram" - sprawdź, czego słuchają ludzie Trójki >>>

Duży wpływ na muzyczne zamiłowania Helen mają też wspomnienia z koncertów, na których była. Jednym z najważniejszych był występ Sade w Berlinie. - Największe wrażenie zrobiła na mnie muzyka. Poza tym to, jak Sade wygląda, jak się porusza, jaki ma wspaniały kontakt z kolegami z zespołu. Miałam wrażenie, że ich podglądam - powiedziała Halina Wachowicz. Piosenką, która najbardziej podobała jej się podczas tego występu, była "Jezabel".

Helen na swojej playliście umieściła również "Unchained Melody" w wykonaniu U2. Jak wspomina, był to ostatni utwór wykonany przez zespół podczas pierwszego koncertu w Polsce na Służewcu w 1997 roku. Jej zdaniem to najpiękniejsze wykonanie tej piosenki.

Halina Wachowicz wyznała także, że ma słabość do Davida Bowiego. Wprawdzie nie widziała go na żywo, ale marzy, by przyjechał do Polski. Do jej ulubionych piosenek artysty należy "Wild Is The Wind".

Pełna playlista Helen:

Audrey Hepburn "Moon River"
The Beatles "And I Love Her"
David Bowie "Wild Is The Wind"
U2 "Unchained Melody"
Pyton Lee Jackson "In A Broken Dreams"
Sade "Jezabel"
Barbara Straisend "The Way We Were"
Pavarotti & Stevie Wonder "Peace Wanted To Be Free"
Heroes Del Silencio "Malas Intenciones"
Lionel Richie "Climbing"
Deep Purple "Sometimes I Feel Like Screaming"
Kenny Rogers "Lady"
Genesis "Please Don't Ask Me"
Judith "You"
Morten Harket "Wild Seed"

Na audycję "Ja tu gram" od poniedziałku do czwartku o godz. 12.05 zaprasza Tomasz Żąda.

(bk/mk)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka

Czytaj także

Muzyczne tajemnice Michała Olszańskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 23:46
Black Sabbath, Led Zeppelin, The Rolling Stones, ale i Skaldowie. Oto muzyczne pasje dziennikarza Trójki Michała Olszańskiego. Opowiedział o nich w nowej audycji Tomasza Żądy zatytułowanej "Ja tu gram".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Maliborska o sobie, czyli jaka muzyka stoi za informacjami

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 14:52
O swoich ulubionych piosenkach na antenie Trójki mówiła doskonale znana słuchaczom autorka i prezenterka serwisów informacyjnych - Małgorzata Maliborska.
rozwiń zwiń