Jerzy Sosnowski: polska muzyka ponad wszystko

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 14:30
- Moja starsza siostra sprawiła, że w kołysce będąc słyszałem Kasię Sobczyk, Czerwono-Czarnych, Skaldów i przede wszystkim Czerwone Gitary. Stąd wzięła się moja skłonność do muzyki lat 60. - opowiadał Jerzy Sosnowski w audycji "Ja tu gram".
Audio
  • Jerzy Sosnowski: polska muzyka ponad wszystko (Ja tu gram/Trójka)
Jerzy Sosnowski
Jerzy SosnowskiFoto: Katarzyna Goleniewska

- Zakładam, że chodzi o kobietę, która ma minimum 40 lat i patrzy w przeszłość - mówi Michał Margański i wylicza potencjalne bohaterki: Katarzyna Kłosińska, Elżbieta Korczyńska, Grażyna Mędrzycka, Beata Michniewicz, Ewa Dudzińska. - Ale nie wiem, kto tak naprawdę ułożył tę listę - dodaje autor "Potrójnego pasma przenoszenia".

- Patrząc na listę artystów, skłaniałbym się do opinii, że przygotowała ją kobieta. Ewidentnie wielbicielka polskiej piosenki: na 12 propozycji mamy tu 12 polskich utworów. Charakteryzuje ją przywiązanie do języka ojczystego, skłonność do refleksji i melancholii, lubi piosenki liryczne, co nie oznacza, że brakuje jej poczucia humoru - mówi Grzegorz Hoffmann. - Jeśli się mylę i bohaterką nie jest kobieta, widzę tu dwóch potencjalnych kandydatów: Jerzego Sosnowskiego i Dariusza Bugalskiego - zaznacza prowadzący "Gh+". Kto tym razem odwiedził Tomasza Żądę?

"Ja tu gram" - sprawdź, czego słuchają ludzie Trójki >>>

- Świadomie ograniczyłem się do muzyki polskiej i do głosów kobiecych. W pierwszej chwili, jak usłyszałem, że mam być twoim gościem, wpadłem w panikę, ponieważ strasznie dużo rozmaitych rzeczy mógłbym przynieść. Dokonałem więc wyboru z zimną krwią. Skoro w "Trójkowym wehikule czasu" przypominamy muzykę z lat 60. i 70., to chciałem wykorzystać okazję, żeby pokazać, co było dalej. Bo dalej też było fajnie - mówi Jerzy Sosnowski, który rozpoczął prezentację ulubionych utworów od... Reny Rolskiej.

Poniżej kompletny zestaw artystów i piosenek wybranych przez Jerzego Sosnowskiego:

Rena Rolska "Nie oczekuję dziś nikogo"

Helena Majdaniec "Już raz było tak"

Karin Stanek "Czekoladowy krem"

Halina Frąckowiak "Znikąd"

Grażyna Łobaszewska "Gdybyś"

Bajm "Żal prostych słów"

Krystyna Prońko "Jesteś lekiem na całe zło"

Maanam "Miłość jest jak opium"

Zdzisława Sośnicka "Uczymy się żyć"

Hey "Zobaczysz"

Joanna Kondrat "Ptaki"

Maja Kleszcz "Nocą jesteśmy głodni"

Na audycję "Ja tu gram" od poniedziałku do czwartku o godz. 12.05 zaprasza Tomasz Żąda.

(mk/mp)

Czytaj także

Muzyczne tajemnice Michała Olszańskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 23:46
Black Sabbath, Led Zeppelin, The Rolling Stones, ale i Skaldowie. Oto muzyczne pasje dziennikarza Trójki Michała Olszańskiego. Opowiedział o nich w nowej audycji Tomasza Żądy zatytułowanej "Ja tu gram".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Maliborska o sobie, czyli jaka muzyka stoi za informacjami

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 14:52
O swoich ulubionych piosenkach na antenie Trójki mówiła doskonale znana słuchaczom autorka i prezenterka serwisów informacyjnych - Małgorzata Maliborska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Łukawski: uwielbiam U2 i się tego nie wstydzę

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 15:58
Kolejnym gościem Tomasza Żądy w audycji "Ja tu gram" był znany z porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" Marcin Łukawski. Nie zdążył on wprawdzie zaprezentować ulubionych utworów m.in. Jacka White'a, Rogera Watersa i Erica Claptona, ale i tak było interesująco. Jakie piosenki zmieściły się w programie?
rozwiń zwiń