X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Mielewczyk: muzyka związana z emocjami

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 13:43
- Liczyłam, że Piotr Baron odgadnie, że to moja lista. Kiedyś z nim przecież pracowałam przy porannym "Zapraszamy do Trójki". Te piosenki są jednak wybierane w związku z jakimiś przeżyciami, emocjami i trudno na ich podstawie rozszyfrować konkretną osobę - mówi Joanna Mielewczyk, kolejna bohaterka audycji "Ja tu gram".
Audio
  • Joanna Mielewczyk: muzyka związana z emocjami (Ja tu gram/Trójka)
Joanna Mielewczyk i Tomasz Żąda
Joanna Mielewczyk i Tomasz ŻądaFoto: Katarzyna Goleniewska/PR

Autorkę "Matki Polski Feministki" próbowali "rozszyfrować", na podstawie listy piosenek, Agnieszka Szydłowska i Piotr Baron.

"Ja tu gram" - sprawdź, czego słuchają ludzie Trójki >>>

- To prawdziwa zagwozdka. Widzę tu utwory, które doskonale znam. Wiem, że świetnie sprawdzają się na antenie, jak Massive Attack. Jednocześnie na tej samej liście jest Ellie Goulding i co najbardziej szokujące - Grupa MoCarta ze Zbigniewem Zamachowskim i Maryla Rodowicz. To może oznaczać, że ta osoba jest z innej części budynku, bo tu gdzie my siedzimy, zajmujemy się rozrywką, muzyką i słowem. Tu podejrzewałabym kogoś, kto zajmuje się pracą dla popołudniówki albo porannego pasma. To na pewno człowiek ciekawy i na pewno jest to facet. Czy kobieta lubiłaby utwór "Kobiety jak kwiaty"? Wydaje mi się, że to utwór, który bardzo śmieszy mężczyzn. To musi być Darek Pieróg - mówiła Agnieszka Szydłowska, prowadząca w Trójce m.in. "Program alternatywny".

- Kiedy czytam tę listę, to wydaję mi się, że ta osoba ma coś wspólnego z porannym pasmem. To mężczyzna, jest wysoki i zajmuje się polityką. Osoba, która ułożyła tę listę, to osoba, która poszukuje w życiu. Ten mężczyzna wyznaczył sobie w życiu swój cel i konsekwentnie każdego dnia ten cel realizuje i do niego zmierza. To jest Krystian Hanke - próbował dedukować Piotr Baron, współautor m.in. "LP Trójki" i "Listy Przebojów".

Co na to Joanna Mielewczyk? - Myślę, że osoby, które o mnie opowiadały, w pewnym sensie trafiły. Jestem zachowawcza, raczej spokojna w pracy. Z charakteru jestem też bardzo podobna do Krystiana. Być może jego lista byłaby podobna. Pracuję przy porannym "Zapraszamy do Trójki", zdarza mi się prowadzić rozmowy polityczne z komentatorami. Liczyłam, że Piotr Baron odgadnie. Kiedyś z nim przecież pracowałam. Choć te piosenki są wybierane w związku z jakimiś przeżyciami, emocjami i trudno na ich podstawie rozszyfrować konkretną osobę - twierdzi.

Poniżej zestaw artystów i piosenek wybranych przez Joannę Mielewczyk:

Joan as Police Woman "The Classic"
Maryla Rodowicz "Polska Madonna"
Over The Rainbow "Israel iz kamakawiwo"
Tracey Chapman  "Talking About a Revolution"
Grupa Mocarta/Zamachowski  "Kobiety jak kwiaty"
Ellie Goulding  "Your Song"
Electric Light Orchestra "Evil Woman"
Lao Che  "Hydropiekłowstąpienie"
Marika & Maleo  "Idziemy w noc"
Pustki  "Się wydawało"
Audra Mea  "Here I Go Again"
Fyfe Dangerfield  "She’s Always a Woman"
Ed Sheeran "I See Fire"
Massive Attack  "Karmacoma"
Royksopp "What Else Is There"
Tom Petty  "Free Fallin'"
Smashing Pumpkins "Ava Adore"
The Knife  "Pass This On"

Na audycję "Ja tu gram" od poniedziałku do czwartku o godz. 12.05 zaprasza Tomasz Żąda.

(mp, mk)

Czytaj także

Urszula: fajnie było wejść w klimat lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 14:47
- Piosenki na tej płycie to kamienie milowe w mojej twórczości. Miały na mnie największy wpływ i wryły się w ludzką pamięć - mówi Urszula o albumie "Wielki Odlot 2: Najlepsze 80-te". Artystka była gościem audycji "Mało obiektywnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Łukawski: uwielbiam U2 i się tego nie wstydzę

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 15:58
Kolejnym gościem Tomasza Żądy w audycji "Ja tu gram" był znany z porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" Marcin Łukawski. Nie zdążył on wprawdzie zaprezentować ulubionych utworów m.in. Jacka White'a, Rogera Watersa i Erica Claptona, ale i tak było interesująco. Jakie piosenki zmieściły się w programie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Sosnowski: polska muzyka ponad wszystko

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 14:30
- Moja starsza siostra sprawiła, że w kołysce będąc słyszałem Kasię Sobczyk, Czerwono-Czarnych, Skaldów i przede wszystkim Czerwone Gitary. Stąd wzięła się moja skłonność do muzyki lat 60. - opowiadał Jerzy Sosnowski w audycji "Ja tu gram".
rozwiń zwiń