Nie tylko duety. Ulubiona muzyka Beaty Michniewicz

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 15:00
- Łatwo odgadnąć, kto jest autorem tego wyboru. Odpowiedź tkwi w pierwszym wykonawcy z mojej listy, czyli Talking Heads. Bo czym ja na co dzień się zajmuję? Słucham talking heads, czyli gadających polityków - przyznaje Beata Michniewicz, kolejny gość audycji "Ja tu gram".
Audio
  • Nie tylko duety. Ulubiona muzyka Beaty Michniewicz (Ja tu gram/Trójka)
Beata Michniewicz i Tomasz Żąda
Beata Michniewicz i Tomasz ŻądaFoto: Katarzyna Goleniewska

- Jest tu dużo rzeczy, z którymi jestem za pan brat: Miles Davis, Marcus Miller, The Cure... Jest też Eminem, czyli nie przebieramy w słowach. Mamy mnóstwo utworów zdecydowanych, granych przez wyrazistych artystów. W związku z tym myślę sobie, że to musi być mężczyzna. Ktoś, kto nie ociąga się w tańcu. To mocny charakter, ma swoje zdanie. To osoba, której kręgosłup nie jest giętki. Może Michał Gąsiorowski? Może Krzysiek Łoniewski? A może Marcin Zaborski - zastanawiał się Piotr Stelmach, który po chwili refleksji jednak dodał: - A, właśnie. Skoro to osoba z mocnym kręgosłupem, która ma swoje zdanie i nie odpuszcza przeciwnikowi, to może być Beata Michniewicz!

"Ja tu gram" - sprawdź, czego słuchają ludzie Trójki >>>

- Szeroki zestaw, muzyka ze znakiem jakości. Osoba z pazurem: Deep Purple, Talking Heads... Beata Michniewicz - ocenił krótko Marek Niedźwiecki.
- Łatwo odgadnąć, kto jest autorem tego wyboru, ponieważ odpowiedź tkwi w pierwszym wykonawcy, czyli Talking Heads. Bo czym ja na co dzień się zajmuję? Słucham talking heads, czyli gadających polityków. Zawodowo, niezawodowo i hobbystycznie - przyznała Beata Michniewicz.

Beata Michniewicz w audycji "Ja tu gram" wspominała również czasy szkoły średniej i zabawy taneczne, podczas których często słychać było utwory Deep Purple. - Wszystko to działo się w II LO w Radomiu. Także jako druga opcja radomska występuję tu po Michale Nogasiu - dodała prowadząca m.in. "Salon polityczny Trójki" dziennikarka.

Beata Michniewicz wspominała też, jak z koleżanką, która "pracuje w resorcie siłowym", tłumaczyły tekst utworu "For America" zespołu Red Box. - Nigdy nie byłam w Stanach, ale ciągle mi się śni, że idę do samolotu, który ma tam polecieć. A tego samolotu nie ma, on znika. Wydaje mi się, że to jakieś przeczucie, że nie powinnam tam lecieć - mówiła w rozmowie z Tomaszem Żądą.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Beata Michniewicz mówiła także m.in. o swoich kotach, zapewniała, że lubi muzyczne duety i starała się zaprezentować wszystkie utwory z poniższej listy:

Talking Heads - Burning Down the House
Deep Purple - Smoke on the Water
Red Box - For America
Miles Davis i Marcus Miller - Los Feliz
The Cure - Lovesong
The Beatles - Eleanor
Rigby Zuccero and Mana - Baila Morena
Coldplay - Viva La Vida
Eminem - Lose Yourself
Amy Winehouse (z Nasem) - Like Smoke
Ewa Błaszczyk - Nocnoautobusowa

Na "Ja tu gram" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 12.05 do 13.00. Audycję przygotowuje Tomasz Żąda.

(mk, ei)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Tomasz Żąda Trójka

Czytaj także

Trójkowy "Pan Budzik" o muzyce, która w środku nocy zrywa go z łóżka

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2014 15:20
Na podstawie listy piosenek wybranych przez gościa audycji "Ja tu gram” Marek Niedźwiecki próbował zgadnąć, kto odwiedzi Tomasza Żądę. Trafił bezbłędnie. - Czasami budzę się przed szóstą i słucham jego programu. To musi być "Budzik". Jak to nie on, to ja wyjeżdżam do Australii - mówił Marek Niedźwiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Nogaś prezentuje muzykę ze swojej najwyższej półki

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 15:15
To tata zaszczepił w nim miłość do wielu artystów, których ceni do tej pory. Gust muzyczny Michała Nogasia, bohatera audycji "Ja tu gram", kształtował się od wczesnych lat przedszkolnych...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystian Hanke, gitara, folk i death metal

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 10:19
Zaczęło się, jak u wielu innych pasjonatów gitary: wyjazdy, ogniska, wspólny śpiew. Jednak Krystiana Hanke ta miłość poprowadziła m.in. przez zespół deathmetalowy, aż do studia Trójki, w którym pojawił się z ukochanym instrumentem.
rozwiń zwiń