Maja Borkowska: John Lennon to miłość od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 15:12
- Oszalałam na punkcie Lennona, pod każdym względem. Fantastyczna i niezwykła osobowość. John Lennon na tle Beatlesów stał się absolutnie najważniejszy - wyznaje bohaterka audycji "Ja tu gram" Maja Borkowska.
Audio
  • Maja Borkowska: John Lennon to miłość od zawsze (Ja tu gram/Trójka)
Tomasz Żąda i Maja Borkowska
Tomasz Żąda i Maja BorkowskaFoto: Katarzyna Goleniewska/PR

Muzyczni eksperci mający na podstawie wybranych piosenek odgadnąć, kto jest bohaterem audycji, spełnili swoje zadanie połowicznie. Piotr Metz był blisko. - Ta osoba ma gust muzyczny bardzo zbliżony do mojego. To ktoś słuchający muzyki także z tekstami, na to wskazuje przynajmniej kilka utworów. Szuka czegoś znacznie głębszego. Tak naprawdę nie gatunek tu decyduje, ale bardzo konkretny utwór i to jaki wywołuje nastrój. Kto to jest? Nawet gdybym miał kilka pomysłów, to bałbym się strzelać - poddał się dziennikarz.

Sprawdź poprzednie audycje z cyklu "Ja tu gram" >>>
Więcej szczęścia miał Mariusz Owczarek . - To złożona osobowość, bo widzę bardzo różne utwory w tym zestawie. To kobieta, decyduje o tym jeden utwór, czyli Lana Del Rey "This Is What Makes Us Girls". Znam wielką estymę tej osoby, jaką darzy Beatlesów. Pamiętam, jak opowiadała mi o koncercie Paula McCartneya. To Maja Borkowska - odgadł.


Maja Borkowska opowiada, że John Lennon to jej miłość od zawsze. - Beatlesi byli zawsze w domu, od Beatlesów się zaczęło. W liceum obejrzałam film "Imagine: John Lennon" i on zrobił na mnie ogromne wrażenie, bo nie zbudował pomnika. Pokazał prawdziwego człowieka z jego wadami, z jego bolączkami. Ale też wszystko, co się w jego życiu ważnego wydarzyło. Piękne strony jego osobowości - opowiada.

- Oszalałam na punkcie Lennona, pod każdym względem. Fantastyczna i niezwykła osobowość. Lennon na tle Beatlesów stał się absolutnie najważniejszy. Beata Michniewicz kupiła mi nawet takie miniaturowe popiersie Lennona, mam je do tej pory. Moje kolejne koty strącały je tyle razy, że nie ma już tyłu głowy, kawałka nosa, ale cały czas stoi - śmieje się gość Tomasza Żądy .


Dziennikarka mówi, że nie uznaje naśladownictwa i coverów. - Takie mam zasady muzyczne, ale zrobiłam jeden poważny wyjątek dla grupy Oasis. Oni są beatlesowscy. Bardzo mnie ujęli. Pomijam to, że Liam Gallagher jest piękny. Moja mama mówi, że moje serce jest pojemne i każdy się zmieści. Jestem bardzo kochliwa i bardzo się w nim kochałam, kiedy oni zaczynali - śmieje się gość audycji "Ja tu gram" .

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji!

Oto lista piosenek Mai Borkowskiej:

John Lennon - Nobody Told Me

John Lennon - God

Oasis - I'm Outta Time

Metallica - One

Alice in Chains - Would?

The Cardigans - Erase/Rewind

Red Hot Chili Peppers - This Velvet Glove

Massive Attack - Teardrop

Lana del Rey - This Is What Makes Us Girls

Andrzej Zaucha - Byłaś serca biciem

Coma - Daleka droga do domu

Na " Ja tu gram " zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 12.05 do 13.00. Audycję przygotowuje Tomasz Żąda.

(mp, ei)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Tomasz Żąda Trójka

Czytaj także

Henryk Sytner: rock'n'roll poprawia mi nastrój

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 16:00
- Lubię bardzo rock'n'rolla, bo przede wszystkim niesie ze sobą żywiołowość, radość. On porywa. Przy tej muzyce po prostu chce się szaleć - mówi bohater audycji "Ja tu gram" Henryk Sytner.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Gąsiorowski lubi wyzwania. "Szykuję się do maratonu"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 14:00
- Z moją ulubioną dyscypliną sportu jest problem. Bo lubię wiele dyscyplin: piłkę nożną, koszykówkę, squash, badminton, tenis, sporty motorowe. Najczęściej uprawiam piłkę nożną, squash, tenis i badminton - zdradza gość audycji "Ja tu gram" Michał Gąsiorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Drozd poznał muzykę, której nie da się słuchać

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 15:30
- Ewidentnie ciągnie mnie do Azji, najbardziej do Azji Południowo-Wschodniej. Jestem niedoszłym japonistą, mam za sobą kilka - niestety nieudanych - prób dostania się na japonistykę - zdradza gość audycji "Ja tu gram" Paweł Drozd.
rozwiń zwiń