Elżbieta Walendzik: mój gust muzyczny kształtował Piotr Kaczkowski

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 14:50
Hasło "Sklepik Walendzik" jest w Trójce dość często słyszane. Kto wymyślił sklepik? - Powstał za czasów, kiedy dyrektorem był Piotr Kaczkowski, a nazwę wymyślił Marek Niedźwiecki. Tak im się nazwisko skojarzyło ze sklepikiem - opowiadał gość audycji "Ja tu gram" Elżbieta Walendzik.
Audio
  • Elżbieta Walendzik: mój gust muzyczny kształtował Piotr Kaczkowski (Ja tu gram/Trójka)
Elżbieta Walendzik i Tomasz Żąda
Elżbieta Walendzik i Tomasz ŻądaFoto: Emilia Iwanicka/PR

Zanim jednak gość "Ja tu gram" zdradził kim jest, jego tożsamość próbowali odgadnąć muzyczni eksperci.

Piotr Baron mówił, że ta lista jest taka, że się w pełni pod nią podpisuje. - Jednak, gdy zobaczyłem, że w zestawie jest utwór "Otwieram wino" to pomyślałem, że to może być przedstawiciel młodszego pokolenia. To jest osoba, która przeżywa życie trochę głębiej. W domu rodzinnym tej osoby być może ważnym elementem było radio i audycja "Mini-Max" Piotra Kaczkowskiego. Jestem pewien, że nie wiem, kto to jest - przyznał się do porażki dziennikarz.

Lepiej spisał się Bartosz Gil . - Gościem audycji jest osoba, na której stacje radiowe powinny sprawdzać, czy piosenki nadają się do emisji. Mamy tu wybór samych przebojów. Widzę w tej liście dość wyraźną cezurę czasową, kilka starszych nagrań i zdecydowanie nowsze. To może wskazywać na fakt, że bohater audycji przeżywa swoją drugą młodość. Chyba niewiele jest osób tak silnie związanych z Trójką jak autor tej listy. To musi być kobieta przebojowa. Stawiam na Elkę Walendzik - odgadł.

Sprawdź poprzednie audycje z cyklu "Ja tu gram" >>>

 

- W latach 70. mój gust muzyczny kształtował Piotr Kaczkowski. Wybrałam te dwa utwory (Pink Floyd "Another Brick In The Wall" i Led Zeppelin "Stairway To Heaven"), które są dobrze znane i w kolejnych etapach mojego życia się przewijały - mówiła Elżbieta Walendzik .

Oprócz prowadzenia sklepiku Elżbieta Walendzik zajmuje się w Trójce także tzw. PR-em wewnętrznym. - Promocja to moje główne zajęcie - przyznała.

Zapraszamy do "Sklepiku Walendziku" >>>

- Pracę w radiu zaczęłam pod koniec lat 70. Moja przygoda z Trójką to tak naprawdę wszystkie akcje promocyjne i wyjazdowe. Zawsze ich niepisanym kierownikiem był Michał Olszański i to on kształtował to, pod jakim hasłem i z jaką muzyką jedziemy na przykład do Szklarskiej Poręby, do Augustowa, czy na trasę wzdłuż Wybrzeża pod hasłem Trójka na Plaży - opowiadał gość Tomasza Żądy .

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji!

Oto lista piosenek Elżbiety Walendzik:

Pink Floyd – Another Brick In The Wall
Led Zeppelin – Stairway To Heaven
Janis Joplin – Mercedes Benz
Sinead O’Connor – Vampire
Lech Janerka – Ramydada
Sidney Polak – Otwieram wino
Pudelsi – Uważaj na niego
Raz, Dwa, Trzy – Jutro możemy być szczęśliwi
T.Love – Lucy Phere
Tina Turner – The Best
Maria Peszek – Kobiety Pistolety

Na " Ja tu gram " zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 12.05 do 13.00. Audycję przygotowuje Tomasz Żąda.

(mp/fbi)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Tomasz Żąda Trójka

Czytaj także

Paweł Drozd poznał muzykę, której nie da się słuchać

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 15:30
- Ewidentnie ciągnie mnie do Azji, najbardziej do Azji Południowo-Wschodniej. Jestem niedoszłym japonistą, mam za sobą kilka - niestety nieudanych - prób dostania się na japonistykę - zdradza gość audycji "Ja tu gram" Paweł Drozd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maja Borkowska: John Lennon to miłość od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 15:12
- Oszalałam na punkcie Lennona, pod każdym względem. Fantastyczna i niezwykła osobowość. John Lennon na tle Beatlesów stał się absolutnie najważniejszy - wyznaje bohaterka audycji "Ja tu gram" Maja Borkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieoczywiste wybory muzyczne Ryszarda Jaźwińskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 10:00
Kate Bush, Donna Summer, Maanam, Closterkeller... Jak przyznaje Ryszard Jaźwiński, selekcja tych wykonawców jest dla niego bardzo charakterystyczna, choć konkretne piosenki z ich repertuaru mogą być zaskakujące.
rozwiń zwiń