Brytyjczycy podzieleni "Żonami Państwa Islamskiego"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 10:00
"Żony Państwa Islamskiego" wywołały salwy śmiechu i oburzenie na Wyspach Brytyjskich. Twórcy skeczu w krzywym zwierciadle pokazali kobiety mające związki z terroryzmem.
Audio
  • Jan Niebudek opowiada o skeczu "Real Housewives of ISIS".
Kadr ze skeczu Real Housewives of ISIS
Kadr ze skeczu "Real Housewives of ISIS"Foto: Real Housewives of ISIS

- Brytyjski humor nigdy nie był dla wszystkich. Przekonał się o tym każdy, kto widział "Latający cyrk Monty Pythona" -tak swoją audycję zaczyna Jan Niebudek i opisuje w niej skecz, który wywołał kontrowersje wśród Brytyjczyków. 

Komicy stworzyli bowiem obraz "Real Housewives of ISIS" czyli "Żony Państwa Islamskiego". - Do ścięcia zostały trzy dni, a ja ciągle nie wiem co na siebie nałożę - zastanawia się jedna z bohaterek. Żart wywołał skrajne emocje - dziennikarze lewicowej gazety "The Guardian" cytują przedstawicieli Islamu, dla których to po prostu dobry żart. Są jednak też tacy, którzy zarzucają autorom umacnianie postaw islamofobicznych.

Twórcy z kolei tłumaczą, że chcieli wyśmiać naiwność młodych kobiet, które rzucają wszystko, wyjeżdżają do Syrii i dołączają do Państwa Islamskiego.

***

Tytuł audycji: Z dala od Trójki
Prowadzi: Jan Niebudek
Data emisji:
 11.1.2017
Godzina emisji: 9.49

ae/fbi

Czytaj także

Carpool Karaoke - prosty pomysł na hit w internecie

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 11:28
- Myślę, że gwiazdy dopraszają się, by wystąpić w tym słynnym aucie. To już sprawdzony sposób na to, by pokazać się z lepszej strony - mówi o programie brytyjskiego komika Jamesa Cordena dziennikarz Piotr Grabarczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zsa Zsa Gabor i jej barwne życie w blasku fleszy

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 14:55
- Zsa Zsa Gabor to z pewnością osoba, która chciała żyć w blasku fleszy i której udało się to osiągnąć - powiedział o amerykańskiej aktorce węgierskiego pochodzenia Jan Niebudek.
rozwiń zwiń