X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brytyjczycy podzieleni "Żonami Państwa Islamskiego"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 10:00
"Żony Państwa Islamskiego" wywołały salwy śmiechu i oburzenie na Wyspach Brytyjskich. Twórcy skeczu w krzywym zwierciadle pokazali kobiety mające związki z terroryzmem.
Audio
  • Jan Niebudek opowiada o skeczu "Real Housewives of ISIS".
Kadr ze skeczu Real Housewives of ISIS
Kadr ze skeczu "Real Housewives of ISIS"Foto: Real Housewives of ISIS

- Brytyjski humor nigdy nie był dla wszystkich. Przekonał się o tym każdy, kto widział "Latający cyrk Monty Pythona" -tak swoją audycję zaczyna Jan Niebudek i opisuje w niej skecz, który wywołał kontrowersje wśród Brytyjczyków. 

Komicy stworzyli bowiem obraz "Real Housewives of ISIS" czyli "Żony Państwa Islamskiego". - Do ścięcia zostały trzy dni, a ja ciągle nie wiem co na siebie nałożę - zastanawia się jedna z bohaterek. Żart wywołał skrajne emocje - dziennikarze lewicowej gazety "The Guardian" cytują przedstawicieli Islamu, dla których to po prostu dobry żart. Są jednak też tacy, którzy zarzucają autorom umacnianie postaw islamofobicznych.

Twórcy z kolei tłumaczą, że chcieli wyśmiać naiwność młodych kobiet, które rzucają wszystko, wyjeżdżają do Syrii i dołączają do Państwa Islamskiego.

***

Tytuł audycji: Z dala od Trójki
Prowadzi: Jan Niebudek
Data emisji:
 11.1.2017
Godzina emisji: 9.49

ae/fbi

Czytaj także

Carpool Karaoke - prosty pomysł na hit w internecie

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 11:28
- Myślę, że gwiazdy dopraszają się, by wystąpić w tym słynnym aucie. To już sprawdzony sposób na to, by pokazać się z lepszej strony - mówi o programie brytyjskiego komika Jamesa Cordena dziennikarz Piotr Grabarczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zsa Zsa Gabor i jej barwne życie w blasku fleszy

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 14:55
- Zsa Zsa Gabor to z pewnością osoba, która chciała żyć w blasku fleszy i której udało się to osiągnąć - powiedział o amerykańskiej aktorce węgierskiego pochodzenia Jan Niebudek.
rozwiń zwiń