Terminator wraca, z lekko przyprószonymi włosami

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 12:36
Kolejna część filmowego klasyka wchodzi na ekrany kin. Główny bohater po latach ma więcej siwych włosów, ale na widzów spogląda nadal ta sama twarz - Arnolda Schwarzeneggera.
Audio
  • Katarzyn Borowiecka i Bartosz Czartoryski mówią o poprzednich i o najnowszej części "Terminatora" (ABC Popkultury/ Trójka)
Arnold Schwarzenegger był bardzo zaskoczony sukcesem pierwszej części Terminatora. Po latach możemy go oglądać w tej roli po raz czwarty
Arnold Schwarzenegger był bardzo zaskoczony sukcesem pierwszej części "Terminatora". Po latach możemy go oglądać w tej roli po raz czwarty Foto: Paramount Pictures/mat. pras.

"Terminator: Genisys" wyreżyserował Alan Taylor. Jak film wypadł w porównaniu z kultowymi produkcjami Jamesa Camerona?

- Filmy "Terminator" i "Terminator 2: Dzień sądu" można bez obaw oglądać nawet po latach. Już po pierwszym z nich było widać nieprzeciętny talent reżysera. Cameron potwierdził kunszt, kiedy na drugą cześć dostał większe pieniądze - mówił w Trójce krytyk filmowy Bartosz Czartoryski.

Drugi "Terminator" był filmem rewolucyjnym. A jak jest z najnowszą częścią? Bartosz Czartoryski ocenia efekty specjalne, ale też pomysł na fabułę. Tłumaczy też, dlaczego Schwarzenegger pierwszego "Terminatora" potraktował początkowo jako chałturkę...

***

Tytuł audycji: ABC popkultury
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Bartosz Czartoryski (krytyk filmowy)
Data emisji:
2.07.2015
Godzina emisji: 9.50

ei/iwo

Czytaj także

Sobociński - "trzecie oko" Wojciecha Smarzowskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 11:31
- Mógłbym przez dwa lata napisać CV z odrzuconych projektów - mówił o pracy przy filmie "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego ulubiony operator reżysera, Piotr Sobociński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwiastuny, czyli filmy w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 16:54
Nie mogą trwać dłużej niż 2 minuty i 30 sekund, bywają szczere lub nieszczere, mają swoich przeciwników i zagorzałych fanów - zwiastuny filmowe.
rozwiń zwiń