Muchomściciel - nowy superbohater znad Wisły

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 15:11
- Muchomściciel nie myśli, jest więc idealnym bohaterem, bo nie potrzebuje czasu do namysłu. Ma też wypustkę w okolicach twarzy i potrafi nią paraliżować - opowiadał w Trójce reżyser Wojciech Wawszczyk.
Audio
  • Muchomściciel - nowy superbohater znad Wisły (ABC popkultury/ Trójka)
Kacperiada - w której pojawia się Muchomściciel - to współczesna obyczajowa komedia familijna, przepełniona dużą dawką absurdalnego humoru
"Kacperiada" - w której pojawia się Muchomściciel - to współczesna obyczajowa komedia familijna, przepełniona dużą dawką absurdalnego humoru Foto: mat. prom.

Nowego superbohatera powołali do życia twórcy animowanego serialu dla dzieci "Kacperiada" na podstawie opowiadań Grzegorza Kasdepke. Reżyser i współscenarzysta "Kacperiady" Wojciech Wawszczyk przyznał, że Muchomściciel "powstał jako krzyk rozpaczy". Powołanie go do życia ma też pewien związek z Batmanem…

***

Tytuł audycji: ABC popkultury
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Wojciech Wawszczyk (reżyser, scenarzysta)
Data emisji:
15.09.2016
Godzina emisji: 9.49

ei/fbi

Czytaj także

Zbliża się mnóstwo popkulturalnych atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 15:09
- Komiksowa seria o Kajku i Kokoszu "Skarb dzieciństwa" wzbogaci się o nowe, napisane i narysowane przez kontynuatorów Janusza Christy zeszyty - zapowiada Katarzyna Borowiecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teledysk, który ogląda się jak film

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 16:30
- Bardzo chciałem, żeby ten obraz był klimatyczny. By można było go oglądać jak film - opowiada Michał Marczak - reżyser, który nakręcił teledysk dla Marka Pritcharda i Thoma Yorke’a.
rozwiń zwiń