X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filmowe szaleństwa Tima Burtona

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 16:00
- Tim Burton od początku był takim dziwnym dzieckiem Hollywood. I podtrzymuje swoją markę od ładnych kilku dekad - mówił w Trójce badacz popkultury Kamil Śmiałkowski.
Audio
  • Osobliwości Tima Burtona i fenomen "South Park" (ABC popkultury - zestaw powiększony/ Trójka)
Reżyser Tim Burton, twórca m.in. Batmana, Alicji w krainie czarów oraz Charlieego i fabryki czekolady, przedstawia ekranizację pierwszej z cyklu bestsellerowych powieści Ransoma Riggsa (na zdjęciu kadr z filmu Osobliwy dom Pani Peregrine)
Reżyser Tim Burton, twórca m.in. ”Batmana”, ”Alicji w krainie czarów” oraz ”Charlie’ego i fabryki czekolady”, przedstawia ekranizację pierwszej z cyklu bestsellerowych powieści Ransoma Riggsa (na zdjęciu kadr z filmu "Osobliwy dom Pani Peregrine")Foto: MAt. prom./Twentieth Century Fox Film Corporation

Dziś na ekrany kin wchodzi "Osobliwy dom pani Peregrine". A "osobliwy" to przymiotnik, który znakomicie charakteryzuje twórczość tego reżysera. - Ten film to idealne połączenie Tima Burtona i tego co dziś najpopularniejsze, czyli superbohaterów - przyznał Kamil Śmiałkowski.

Z Radosławem Czyżem rozmawialiśmy natomiast o serialowym tasiemcu dla dorosłych, który nie traci werwy (ani popularności) od 20 lat. - Dla twórców "South Park" nie ma żadnych świętości. Sami nie uważają się też za osoby religijne - opowiadał gość Trójki.

Twórcy śmieją się ze wszystkich i wszystkiego i tylko dziecięca niewinność i inteligencja pozostają nienaruszone. A to próbka ich działalności na Broadwayu – z musicalu "The Book of Mormon".

 W audycji była też mowa o mutantach – także osobliwych.

 Odwiedziliśmy też wrocławski teatr muzyczny Capitol. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury - zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Radosław Czyż (dziennikarz "Gazety Wyborczej"), Kamil Śmiałkowski (badacz popkultury, redaktor portalu naekranie.pl), Łukasz Stelmach (blog ichabod.pl)
Autorzy materiałów: Wioletta Myszkowska, Jan Niebudek
Data emisji: 7.10.2016
Godzina emisji: 15.08

ei/ab

Czytaj także

Burton i Depp. Przyjaźń, która daje coraz dziwniejsze efekty ekranowe

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 12:45
Tim Burton jest autorem wielu bardzo charakterystycznych filmów i wyrobił sobie mocno rozpoznawalny styl. Ale czy to wystarczy, żeby zadowolić widzów?
rozwiń zwiń