X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stan Lee - genialny twórca komiksów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 14:50
Spider-Man, Avengers, Iron Man, Thor, X-Men czy Ant-Man - to tylko kilka przykładów z niezwykle bogatego dorobku Stana Lee, 94-letniego scenarzysty komiksowego.
Audio
  • Stan Lee - genialny twórca komiksów (ABC popkultury/Trójka)
Stan Lee
Stan LeeFoto: By Edward Liu (Stan "The Man" Lee) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Stan Lee to także rysownik komiksowy i producent filmowy. - Biją od niego lekkość, humor, ale i świadomość własnej pozycji - mówi w "ABC popkultury" Katarzyna Borowiecka.

"Zdumiewający, fantastyczny, niesamowity. Cudowne wspomnienia". Taki tytuł nosi autobiograficzny komiks, który niedawno ukazał się po polsku. - To ujęta w komiksowe plansze opowieść o życiu Stana Lee - dodaje dziennikarka.

Czym Stan Lee zaczytywał się w dzieciństwie? Skąd wzięła się jego ogromna pewność siebie? Odpowiedź można znaleźć w dołączonym nagraniu.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Bartosz Czartoryski (krytyk filmowy)
Data emisji: 17.11.2016
Godzina emisji: 9.50

fbi/mk

Czytaj także

Kiedy najlepiej zacząć czytać komiksy?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 16:25
- Badania dowodzą, że ludzie, którzy w dzieciństwie spotkali się z komiksem mają później łatwość w percepcji nowych mediów cyfrowych - mówi dyrektor 27. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi Adam Radoń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowe szaleństwa Tima Burtona

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 16:00
- Tim Burton od początku był takim dziwnym dzieckiem Hollywood. I podtrzymuje swoją markę od ładnych kilku dekad - mówił w Trójce badacz popkultury Kamil Śmiałkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeśli retrohorrory, to spod znaku Hammer

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 14:50
- To jedno z najważniejszych studiów produkcyjnych w historii kina w ogóle. Zaczynali jeszcze w latach 30., ale sławę przyniosło im kino grozy produkowane w latach 50. - mówił o Hammer Film Productions Tomasz Kolankiewicz z TVP Kultura.
rozwiń zwiń