X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odważna Meryl Streep i mroczny czeski serial

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 02:04
Przygraniczna czeska wioska oraz mroczna opowieść, zupełnie nieprzypominająca czeskich komedii, a poza tym podsumowanie rozdania Złotych Globów - między innymi o tym mówimy w audycji "ABC Popkultury - zestaw powiększony".
Audio
  • Mroczny czeski serial i rozdanie Złotych Globów (ABC Popkultury - zestaw powiększony/ Trójka)
Meryl Streep na uroczystości rozdania Złotych Globów w Beverly Hilton Hotel w Beverly Hills w Kalifornii, 8 stycznia 2017 r.
Meryl Streep na uroczystości rozdania Złotych Globów w Beverly Hilton Hotel w Beverly Hills w Kalifornii, 8 stycznia 2017 r.Foto: EPA/MIKE NELSON

Tym razem przenosimy się... do maleńkiej czeskiej wsi, położonej tuż przy granicy z Polską. To właśnie tam dzieje się akcja "Pustkowia" - najnowszego przeboju serialowego znad Wełtawy, który możemy oglądać już w Polsce.

- Chcieliśmy tu spenetrować ciemną stroną rzeczywistości, którą nieczęsto zajmują się twórcy filmów, czy seriali. Dla mnie takie poszukiwania są ważne, bo mogę postawić pytania, które są dla mnie istotne - opowiada scenarzysta Stepán Hulík.

Stepán Hulík wcześniej zasłynął scenariuszem do "Gorejącego Krzewu" w reżyserii Agnieszki Holland.

W rozmowie z Janem Niebudkiem scenarzysta opowiada o tym, co jest dla niego najważniejsze w pracy nad filmem i dlaczego postaci kobiece są mu bliskie...

W audycji powracamy również do niedzielnej gali rozdania Złotych Globów. Poza nagrodami, ważną i szeroko komentowaną część wieczoru stanowiło poruszające wystąpienie aktorki Meryl Streep.

Jak co piątek - tak i w tym odcinku - odwiedzamy także teatry. 

***

Tytuł audycji: ABC popkultury - zestaw powiększony
Prowadzi: Jan Niebudek (w zastępstwie Katarzyny Borowieckiej)
Goście: Stepán Hulík (czeski scenarzysta), Przemysław Kamiński (aktor, tancerz)
Data emisji: 13.01.2017
Godzina emisji: 15.09

sm/ei

Czytaj także

Z czego wynika popularność filmu "Pitbull"?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 12:10
- Ten film to fenomen. Nie jest to najwybitniejsze dzieło kinematografii polskiej, a mimo to ściągnął do kin prawdziwe tłumy widzów. W pierwszy weekend wyświetlania obejrzało go prawie 800 tys. osób - mówił w "Z dala od Trójki" Jan Niebudek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmy tak złe, że oczy bolą i komiks dla dużych i małych

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 00:21
- W najgorszych filmach jak "Zabójcze ryjówki", będącej "Casablancą" naszych pokazów, mamy do czynienia z tym, co mamy zapowiedziane w tytule – mówi krytyk Jacek Rokosz. W programie mówimy również o nowym wydaniu znanego komiksu "Tymek i Mistrz".
rozwiń zwiń