X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzycy na ekranie. Będzie kontrowersyjny film o Madonnie?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 22:13
- Ciężko znaleźć aktora z charyzmą gwiazdy muzyki pop, które nie bez powodu wspinają się na szczyty sławy i są bożyszczami tłumów - mówi dziennikarz muzyczny Jarosław Szubrycht.
Audio
  • Muzyka na wielkim ekranie (ABC Popkultury/ Trójka)
Madonna w Metropolitan Museum of Art, maj 2016 r.
Madonna w Metropolitan Museum of Art, maj 2016 r.Foto: Ovidiu Hrubaru/Shutterstock

Film, który jeszcze nie powstał, a będzie nosił tytuł "Blonde Ambition", już wywołuje kontrowersje. Wytwórnia Universal chce przygotować obraz poświęcony Madonnie według scenariusza Elyse Hollander. Sam pomysł nie przypadł do gustu piosenkarce, która zapowiedziała, że "zniszczy" twórców filmu, opowiadającego o pierwszych latach w karierze artystki, przypadających na lata 80.

- Argumenty Madonny są bardzo rzeczowe, bo mówi, że bez konsultacji z nią, świadomości, co czuła, przeżywała i jak to wszystko wyglądało, nie można zrobić wiarygodnego filmu o niej. Piosenkarka żyje i ma się świetnie, więc jest pierwszą osobą, która powinna decydować o powstaniu takiego filmu - opowiada Jarosław Szubrycht, dziennikarz muzyczny.

O kulisach filmu na temat Madonny mówimy w nagraniu audycji.

Jaki powinien być dobry film o artyście-muzyku? Powstało ich wiele, ale gość Trójki przyznaje, że poza dokumentami, tylko kilka tytułów zasługuje na uwagę. - Praktyka jest taka, że produkcji udanych jest mało i można je policzyć na palcach jednej ręki. Należą do nich "Ray" o Rayu Charlsie, "Control" o Joy Division - mówi Jarosław Szubrycht.

Zdaniem gościa Trójki "Dalida" należy do przykładów filmów, które powstały zbyt późno. O tym dlaczego, mówimy w nagraniu audycji.

 W audycji opowiadamy również o serialu Vinyl.

O tym, skąd u braci Coen brak litości mówi nam Robert Ziębicki z portalu poświęconego popkulturze Dzika Banda. Jak udało im się kino niszowe uczynić popularnym? Jak się zmieniają bracia Coen i ich filmy? Dlaczego kompleksy mają destrukcyjną siłę? O surrealizmie serialu "Fargo" rozmawiamy z Anetą Kyzioł.

Jak co tydzień, nie zabrakło zaproszenia do teatru. O tym więcej w materiale przygotowanym przez Jana Niebudka.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury - zestaw powiększony
Prowadzi: Jan Niebudek w zastępstwie Katarzyny Borowieckiej
Goście: Jarosław Szubrycht (dziennikarz muzyczny, wokalista, autor tekstów), Robert Ziębicki (portal Dzika Banda), Aneta Kyzioł ("Polityka", blog seryjni.pl)
Materiały dodatkowe:
Wioletta Myszkowska
Data emisji: 5.05.2017
Godzina emisji: 15.07

sm/ei

Czytaj także

Kiedy najlepiej zacząć czytać komiksy?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 16:25
- Badania dowodzą, że ludzie, którzy w dzieciństwie spotkali się z komiksem mają później łatwość w percepcji nowych mediów cyfrowych - mówi dyrektor 27. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi Adam Radoń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kultowe komiksy w kinie i kobiety, które przebiły szklany sufit

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 02:16
- Komiks to medium, które wybiera najlepsze kadry, bo na tym polega jego sztuka. Z tego m.in. powodu komiks i film nie są sobie tożsame, ale w "Sin City" i "300" w znakomity sposób udało się przenieść świat rysunków na duży ekran - mówi Tomasz Kołodziejczak z Klubu Świata Komiksu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przegląd seriali sezonu. Które produkcje nas porwą?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 16:00
Mamy szczęście żyć w bogatej epoce seriali, dlatego w tym tygodniu pochylamy się nad interesującymi propozycjami z tego gatunku. - Serial zawłaszcza nas na długo, więc mówimy o tych, które są warte naszego czasu - zaprasza prowadząca, Katarzyna Browiecka.
rozwiń zwiń