Nowe przygody Doctora Who

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 16:20
Doctor Who to ikona brytyjskiej telewizji. Postać pojawia się na tamtejszych ekranach, z jedną dłuższą przerwą, od 1963 roku. Czy serial z takim stażem może zaskoczyć czymś widzów?
Audio
  • Rozmowa o nowym aktorze wcielającym się w Doctora Who (ABC Popkultury/Trójka)
Budka Tardis i dwaj Dalekowie z serialu Doctor Who
Budka Tardis i dwaj Dalekowie z serialu "Doctor Who"Foto: Philip Maguire/Shutterstock.com

Okazuje się, że tak. Najnowsze, trzynaste wcielenie popularnego podróżnika w czasie, powierzono po raz pierwszy kobiecie - Jodie Whittaker. - Każda zmiana aktora grającego Doktora jest zawsze wielkim wydarzeniem. Sednem tego serialu jest zmienność, bo z nowym aktorem pojawiają się nowi scenarzyści. I to jest jego największą siłą - mówi Katarzyna Czajka.

Dotychczasowy, dwunasty Doktor - Peter Capaldi - tradycyjnie pożegna się z publicznością w odcinku bożonarodzeniowym. Jak poradzi sobie nowa odtwórczyni tej roli? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której mówiliśmy o Jodie Whittaker.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Katarzyna Czajka (blog Zwierz Popkulturalny)
Data emisji: 20.07.2017
Godzina emisji: 9.52

ml/mk

Czytaj także

"Star Trek" powraca. Poznamy nieznane

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 14:39
Gwiezdna Flota Zjednoczonej Federacji Planet po raz kolejny pojawi się na dużym ekranie. Tym razem w najnowszej odsłonie kinowej wersji "Star Treka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy najlepiej zacząć czytać komiksy?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 16:25
- Badania dowodzą, że ludzie, którzy w dzieciństwie spotkali się z komiksem mają później łatwość w percepcji nowych mediów cyfrowych - mówi dyrektor 27. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi Adam Radoń.
rozwiń zwiń