Komiksy, komiksy i… "TO"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 15:00
W pierwszym niedzielnym wydaniu "ABC popkultury" zapraszaliśmy do Łodzi i do Derry.
Audio
  • Komiksy, komiksy i… "TO" (ABC popkultury – zestaw powiększony/Trójka)
Komiksy, komiksy i TO
Foto: mat.prasowe

Niebawem rozpoczyna się w Łodzi 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Program aż kipi atrakcjami, paru podpowiedzi udzielił nam dyrektor festiwalu Adam Radoń. O komiksach, na które warto zwrócić uwagę jesienią, opowiedział Szymon Holcman.

Od piątku 8 września w kinach także udana ekranizacja koszmaru dzieciństwa – "To" Stephena Kinga. Andy Muschietti i jego młoda obsada (Bill Skarsgard w sumie też jeszcze młody) stanęli na wysokości zadania, a o "Tym" rozmawialiśmy z redaktorem naczelnym "Nowej Fantastyki" Jerzym Rzymowskim.

Muzyka zapowiadała jesienne premiery serialowe.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Adam Radoń (dyrektor 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier)Szymon Holcman ("Kultura Gniewu"), Jerzy Rzymowski ("Nowa Fantastyka")
Data emisji: 10.09.2017
Godzina emisji: 12.10

ab

Czytaj także

Fatum ekranizacji powieści Stephena Kinga?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 01:20
Za jego sprawą widok pozornie niewinnych postaci, choćby klauna, przyprawia nas o dreszcz grozy. Dodatkowe napięcie potęgują kolejne adaptacje filmowe jego dzieł. O tym, co stanowi o fenomenie horrorów Stephena Kinga, mówimy w audycji "ABC popkultury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak złe, że aż ciekawe. Czego nas uczy kino klasy B?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 23:16
Niektóre filmy są tak złe, że warto im poświęcić chwilę czasu. - Wydało mi się ciekawe, że nikt nigdy na poważnie nie zajmował się historią kina klasy B i nie szukał naukowego podejścia do tego zjawiska - opowiada filmoznawca, dr Jacek Rokosz.
rozwiń zwiń