"Pierwszy śnieg", czyli mogło być lepiej

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2017 15:21
Detektyw Harry Hole trafił wreszcie na kinowe ekrany. – Nie ma dramaturgii. Nie ma napięcia. Są jakieś porwane wątki. Wszystkiego jest za dużo, ale właściwie niczego nie ma – mówił o "Pierwszym śniegu" Jacek Szczerba i podkreśla, że choć książka Jo Nesbo bardzo mu się podobała, to jej ekranizacja już niekoniecznie.
Audio
  • "Pierwszy śnieg", czyli mogło być lepiej (ABC popkultury/Trójka)
Pierwszy śnieg
"Pierwszy śnieg"Foto: materiały prasowe

– Chciałbym, żeby był następny Nesbo, ale żeby był lepiej zrobiony. Żeby ktoś się bardziej przyłożył i żeby był okrutniejszy względem pierwowzoru, bo tylko wtedy jest to dobre – zaznaczył gość Katarzyny Borowieckiej.

Na czym polega fenomen Jo Nesbo, który zrobił nagłą karierę? Dlaczego obecnie wszyscy piszą kryminały oraz co wspólnego ten gatunek ma z powieścią społeczną? I wreszcie jak uciec od śniegu, czyli jakie książki mogą być odtrudką dla ponurych, skandynawskich kryminałów?

Zajrzeliśmy też na ComicCon w Nowym Jorku i z Dawidem Muszyńskim opowiadaliśmy o najbardziej emocjonujących premierach końcówki roku.

Wspomnieliśmy także o Roku Conrada – Wioletta Myszkowska rozmawiała z Maciejem Jasińskim, autorem scenariusza komiksu inspirowanego życiem Josepha Conrada. Ile prawdy jest w "Niesamowitych opowieściach Josepha Conrada"? Warto posłuchać nagrania, by się o tym przekonać.


***
Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Jacek Szczerba (recenzent filmowy "Gazeta Wyborcza"), Maciej Jasiński (autor scenariusza komiksu "Niesamowite opowieści Josepha Conrada"), Dawid Muszyński (naekranie.pl)
Materiały dodatkowe: Wioletta Myszkowska
Data emisji: 15.10.2017
Godzina emisji: 12.06

ed/ab

Czytaj także

Kino z dwóch stron. Jak je tworzyć i jak oglądać?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 17:16
"ABC popkultury - zestaw powiększony" nadaje z Gdyni! W audycji mówimy między innymi o tym, jak oglądać filmy, szczególnie te z efektami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MISIE, komiksy i dobra kultura

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 13:00
– Tworzenie komiksu to długi proces. Potrzebuję interesującej opowieści. Nie mogę gdzieś iść, wrócić i powiedzieć cokolwiek – mówił w Trójce twórca komiksów Guy Delisle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co niesie przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 13:00
"Łowca androidów" 30 lat później, cyberpunk i… mroczna strona Bieszczad.
rozwiń zwiń