Gwiazdy "Star Trek: Discovery" o pracy nad serialem

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 17:00
– Wzruszam się na myśl, że dla pokolenia młodych dziewcząt serial może być inspiracją, że zachęci je do rozwijania się, dostrzegania szans – przyznaje Sonequa Martin-Green, odtwórczyni roli Michael Burnham w serialu "Star Trek: Discovery".
Audio
  • Gwiazdy "Star Trek: Discovery" o pracy nad serialem (ABC Popkultury – zestaw powiększony/Trójka)
Star Trek: Discovery
Star Trek: DiscoveryFoto: mat. promocyjne CBS

– Jedną z rzeczy, którą najbardziej lubię w pracy nad naszą wersją "Star Treka" jest to, że jest to właściwie powieść w odcinkach. Pozwala to naprawdę zgłębić tożsamość postaci. Podoba mi się to, że jestem śliną drapieżną kobietą, ale też mam swoje problemy i wewnętrzne napięcia – dodaje odtwórczyni Michael Burnham.

"Star Trek: Discovery" to kolejna odsłona niekończącej się (właściwie) historii, a USS Discovery to oczko w głowie kapitana Lorki i perła Gwiezdnej Floty jeszcze sprzed czasów USS Entreprise. O pracy i w Gwiezdnej Flocie i w serialu opowiadali w audycji między innymi: Sonequa Martin-Green i Jason Isaacs.

 

O gwiazdach – tylko z początków Hollywood – opowiada komiks "Anastazja". Kulisy jego powstania i pracy nad nim zdradziła scenarzystka Magdalena Lankosz. Opowiadała ono też o PIĘKNYCH kadrach Joanny Karpowicz. – To pierwszy polski komiks, który trafił w całości do galerii sztuki. Jest pokazywany w MOCAK-u. Dla nas jest to bardzo prestiżowa sytuacja – przyznaje Magdalena Lankosz.

 

 

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Magdalena Lankosz (scenarzystka, współautorka komiksu "Anastazja"), Sonequa Martin Green i Jason Isaacs (aktorzy "Star Trek: Discovery")
Materiały dodatkowe: Jan Niebudek 

Data emisji: 12.11.2017 
Godzina emisji: 12.07

gs/mz

Czytaj także

Kiedy najlepiej zacząć czytać komiksy?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 16:25
- Badania dowodzą, że ludzie, którzy w dzieciństwie spotkali się z komiksem mają później łatwość w percepcji nowych mediów cyfrowych - mówi dyrektor 27. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi Adam Radoń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MISIE, komiksy i dobra kultura

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 13:00
– Tworzenie komiksu to długi proces. Potrzebuję interesującej opowieści. Nie mogę gdzieś iść, wrócić i powiedzieć cokolwiek – mówił w Trójce twórca komiksów Guy Delisle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co niesie przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 13:00
"Łowca androidów" 30 lat później, cyberpunk i… mroczna strona Bieszczad.
rozwiń zwiń