Osiedle Swoboda i inne galaktyki

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 19:00
– To, czego mi brakuje w moich komiksach, to muzyka. Jest widzialna na murach czy w rozmowach bohaterów, ale jej nie słychać. Uważam, że jest bardzo ważna dla moich historii. Każde pokolenie ma swoją ścieżkę dźwiękową – przekonuje Michał Śledziński, autor "Osiedla Swoboda"i "Na szybko spisane".
Audio
  • Osiedle Swoboda i inne galaktyki (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
Fragment obwoluty komiksu Osiedle Swoboda
Fragment obwoluty komiksu "Osiedle Swoboda"Foto: Kultura Gniewu/materiały prasowe

Fragment komiksu "Na szybko spisane", Kultura Gniewu/materiały prasowe Fragment komiksu "Na szybko spisane", Kultura Gniewu/materiały prasowe

Drugi z komiksów – "Na szybko spisane 1980–2010" – historia "pewnego introwertycznego człowieczka", z którą z uśmiechem i  wzruszeniem jednocześnie utożsami się pokolenie (prawie) czterdziestolatków, właśnie ukazała się w jednym tomie. 


"Osiedle Swoboda tom 2"/mat.prasowe "Osiedle Swoboda tom 2", Kultura Gniewu/materiały prasowe

Gościem audycji był także Michał Walkiewicz z FilmWebu, z którym rozmawialiśmy o nadchodzącym filmie "Ostatnim Jedi", a także o tym, po co nam "Gwiezdne Wojny". 

– Można porównywać najnowszą trylogię do pierwszej. Ludzie szukali analogii między "Nową nadzieją" a "Przebudzeniem mocy". Teraz zapewne będą szukali w "Ostatnim Jedi" śladów "Imperium kontratakuje". Nie sądzę jednak, by ktokolwiek w Lucasfilm był na tyle odważny, by wywracać "Gwiezdne Wojny" do góry nogami – opowiada Michał Walkiewicz.

Więcej o komiksach "Śledzia" i podróżach po "dawno, dawno temu, w odległej galaktyce" w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka 
Goście: Michał "Śledź" Śledziński (autor komiksów), Michał Walkiewicz (FilmWeb)
Data emisji: 10.12.2017 
Godzina emisji: 12.07

ml/gs


Czytaj także

"Simpsonowie". Kultowy serial świętuje 30-lecie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 00:40
- Mam wrażenie, że przyczyniliśmy się do długowieczności seriali animowanych w telewizji. Nieustającej popularności "The Simpsons" pomaga to, że nasi bohaterowie się nie starzeją i nie dorastają - mówi animator komiksu, David Silverman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piękni czterdziestoletni

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 11:30
W tym wydaniu "ABC popkultury" w roli głównej nietypowy Wiking i jego twórcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lana Wachowski o "Sense8": jedna wielka improwizacja

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 17:10
– Powstanie "Sense8" nie byłoby możliwe bez zaufania i bliskości ludzi, którzy tworzyli serial, bez bazy z miłości, szacunku i troski, jakie dla siebie mamy – podkreśla Lana Wachowski, będąca gościem tegorocznej edycji Festiwalu Camerimage.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sobotnia noc na żywo i mnóstwo filmowej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 11:10
"Saturday Night Live" to legendarny, cotygodniowy program satyryczny, który od 42 lat śmieszy Amerykanów (i nie tylko). Za tydzień rusza polska edycja SNL z bardzo interesującą obsadą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mroczne historie i codzienne rozterki młodych, czyli serialowe ABC

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 13:30
Zaskakujący niemiecki serial, kultowa produkcja ze Skandynawii i gwiazdy warszawskiego święta fanów fantastyki – to wszystko i jeszcze więcej w tym wydaniu "ABC popkultury".
rozwiń zwiń