X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy w świecie kina i seriali 2017 był rokiem kobiet?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 16:09
– O 2017 mówi się, że był to rok przebudzenia kobiet, ale też okres zwrócenia uwagi na ich rolę w kinematografii, szczególnie amerykańskiej – twierdzi Michał Oleszczyk, krytyk filmowy. 
Audio
  • Czy w świecie kina i seriali 2017 był rokiem kobiet? (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Nicoleta Ionescu

Robiąc podsumowania ubiegłego roku, warto zwrócić uwagę, że w najbardziej kasowych filmach minionego roku głównymi bohaterkami były kobiety. To pierwsza taka sytuacja od niemal 60 lat. Były to trzy produkcje: "Piękna i Bestia", "Wonder Woman" i "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi".


mosaic 1200.jpg
Jakie seriale warto obejrzeć w 2018 roku?

– Kobiety przejmują stery w Hollywood i to nie jest przypadek, że właśnie te produkcje odnoszą spektakularne sukcesy. Aktorki chcą mieć silniejszą reprezentację na ekranie. Z drugiej strony jest jednak machina marketingowa, która wyczuwa rynek filmowy. Takie pomysły sprzedają się o wiele lepiej – zaznacza Michał Oleszczyk.

Jakie filmy w 2017 roku podbiły nasze serca? Co jeszcze zadecydowało o przewadze kobiet na dużym i małym ekranie w mijającym roku? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której mówiliśmy także o serialach "Brytania" i "Wiedźmin".

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Jan Niebudek
Goście: Michał Oleszczyk (krytyk filmowy), Piotr Grabiec (serwis Spider's Web)
Data emisji: 14.01.2018
Godzina emisji: 12.06

kw/gs

Czytaj także

Jakie seriale warto obejrzeć w 2018 roku?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 14:00
Baza serialowa z każdym rokiem znacznie się powiększa. Katarzyna Borowiecka sprawdziła, na które produkcje warto zwrócić uwagę w nadchodzących miesiącach. 
rozwiń zwiń