Serialowe propozycje na lato

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 13:20
Latem zazwyczaj mamy więcej wolnego czasu. Możemy wtedy nadrobić serialowe zaległości albo sprawdzić nowe produkcje. Wraz z Kają Szafrańską zapowiadamy te, które warto obejrzeć w nadchodzących tygodniach.
Audio
  • Jakie seriale obejrzeć tego lata? (ABC popkultury/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Nicolas Maderna

– Pojawi się nowy serial Ryana Murphy'ego. Jego tytuł to "Post" i będzie on bardzo kolorowy. Przypomnijmy, że reżyser jest odpowiedzialny za takie produkcje jak: "Glee", "American Horror Story" i "American Crime Story". Murphy to człowiek orkiestra. Czego się nie tknie, zamienia w złoto – mówi Kaja Szafrańska, autorka vloga "Jakbyniepaczeć". 

Na jakie seriale warto jeszcze zwrócić uwagę? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto prezentujemy rozmowy z autorami powieści z gatunku Young Adult. Z Alwyn Hamilton ("Buntowniczka z pustyni") i Peadar O'guilin ("The Call. Wezwanie") podczas Pyrkonu rozmawiała Wioletta Myszkowska.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka 
Autorka materiału dodatkowegoWioletta Myszkowska
Goście: Kaja Szafrańska (vlog Jakbyniepaczeć), Alwyn Hamilton (pisarka), Peadar O'guilin (pisarz)
Data emisji:
 3.06.2018
Godzina emisji: 12.05

kw/mk

Czytaj także

Uniwersum Marvela zmieniło Hollywood?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 15:00
– Za nami 10 lat z uniwersum Marvela. Do tej pory nie było czegoś takiego. Kevin Feige zbudował je od podstaw, dokładał kolejnych superbohaterów, kolejne solowe filmy, potem bohaterowie spotykali się w kolejnych częściach "Avengers". To wszystko się ze sobą kleiło, każdy film wnosił nową konwencję – ocenia krytyk filmowy Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Pawlikowski z nagrodą w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 13:00
Na teogorcznym Festiwalu Filmowym w Cannes nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymał Paweł Pawlikowski. Jego film "Zimna wojna" zachwycił jury. Co jeszcze działo się podczas jednego z najważniejszych filmowych festiwali?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieposkromiona Grace Jones. Wyjątkowy film o artystce

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 15:00
– Ona jest nieposkromiona nie tylko na scenie, nawet bez kostiumu i rekwizytów ma wielką siłę. Grace Jones na scenie to tylko manifestacja tego, co chce przekazać publiczności, na co pozwala jej kontekst teatralny, a nie pozwala codzienność – ocenia dokumentalistka Sophie Fiennes.
rozwiń zwiń