Serialowe propozycje na długie, jesienne wieczory

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 13:15
Lato powoli się kończy, a dzień staje się coraz krótszy. W końcu wrócimy pod koc z gorącą herbatą i ochotą na dobry serial. W takim razie jaką produkcję wybrać w najbliższym czasie? 
Audio
  • Serialowe propozycje na jesień (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Nicolas Maderna

– Myślę, że to będzie najbardziej interesująca jesień od lat, jeżeli weźmiemy pod uwagę polskie produkcje. Już mamy trzy odcinki serialu "Rojst", który na razie wygląda wspaniale. Pojawi się również "1983" z Robertem Więckiewiczem i Maciejem Musiałem, zapowiada się bardzo intrygująco. Czekam również na "Znaki", czyli połączenie "Miasteczka Twin Peaks" z "Detektywem". Oczywiście pojawi się jeszcze "Ślepnąc od świateł", czyli opowieść na podstawie książki Jakuba Żulczyka – mówi Radosław Czyż z Gazety Wyborczej. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której także:

  • rozmowa z Marcinem Krasnowolskim, filmoznawcą, specjalistą od kina azjatyckiego, o pierwszym od lat hollywoodzkim filmie z obsadą złożoną z aktorów azjatyckiego pochodzenia "Bajecznie bogaci Azjaci";
  • materiał Jana Niebudka o szansach polskich aktorów na hollywoodzkie role w kontekście występu Rafała Zawieruchy w filmie Quentina Tarantino. 

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka 
Autor materiału dodatkowego: Jan Niebudek
Goście: 
Radosław Czyż (Gazeta Wyborcza), Marcin Krasnowolski (filmoznawca), 
Data emisji: 2.09.2018
Godzina emisji: 12.06

kw

Czytaj także

Wydanie dla fonoamatorów. Muzyka z najnowszych filmów i seriali

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 13:15
Tym razem Katarzyna Borowiecka przygotowała audycję specjalnie dla miłośników muzyki z wielkiego ekranu. Oczywiście nie zabrakło zapowiedzi kinowych i serialowych na nadchodzące tygodnie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewiarygodne przygody Terry’ego Gilliama

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 13:00
– Mieliśmy wielkie szczęście. Teraz takiej komediowej grupie byłoby bardzo ciężko, a my trafiliśmy na właściwy czas – mówi Terry Gilliam, wspominając początki działalności Monty Pythona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rojst", czyli nowa polska produkcja dla Showmax

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 14:00
– Powrót do lat 80. okazuje się czymś fascynującym i jednocześnie nam bliskim – opowiada o pracy przy serialu "Rojst" aktor Andrzej Seweryn.
rozwiń zwiń