X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Narodziny gwiazdy", czyli klasyk kina opowiedziany na nowo

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 13:00
Od kilku dni w kinach możemy oglądać najnowszy film Bradleya Coopera "Narodziny gwiazdy". Krytyk filmowy Łukasz Muszyński opowiadał w Trójce o tej produkcji.
Audio
  • Lady Gaga, Robin Hood i "1983" (ABC popkultury – zestaw powiększony/Trójka)
Bradley Cooper i Lady Gaga na premierze filmu Narodziny gwiazdy
Bradley Cooper i Lady Gaga na premierze filmu "Narodziny gwiazdy"Foto: shutterstock.com/Denis Makarenko

W filmie "Narodziny gwiazdy" Bradley Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine'a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa graną przez Lady Gagę utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally. Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.

– Jest to absolutne szaleństwo. Pierwsze "Narodziny gwiazdy" powstały w 1937 roku i wydawało się, że jeśli już tyle razy powtarzano tę historię w Hollywood, to nic ciekawego nie może powstać. Tymczasem w momencie, gdy film ten miał premierę na festiwalu w Wenecji, w salę, w której odbywał się pokaz, trafił… piorun. Projekcja została przerwana na kilka minut, ale nikomu to nie przeszkadzało. Wszyscy bili brawo na koniec, a w amerykańskiej prasie szybko pojawiły się spekulacje, ile nominacji do Oscarów dostanie ten obraz. Okazuje się więc, że w gruncie rzeczy to, o czym się mówi, czyli to, że największą chorobą Hollywood jest ciągłe przerabianie tych samych historii, wcale nie musi nią być. Muszą się tylko znaleźć osoby, które mają pomysł na to, jak opowiadać te stare baśnie w nowy, zaskakujący sposób – powiedział w Trójce Łukasz Muszyński.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której ponadto:

  • wypowiedź Agnieszki Holland i Agnieszki Smoczyńskiej nt. serialu "1983";
  • materiał Wioletty Myszkowskiej o wędrującym przez czasy i ekrany Robin Hoodzie;
  • muzyka ze ścieżek dźwiękowych.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Autorka materiału dodatkowego: Wioletta Myszkowska
Data emisji: 2.12.2018
Godzina emisji: 12.09

mat. prasowe/ml/mk

Czytaj także

Filmy i książki nie tylko dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 13:30
Powrót do dzieciństwa, łzy wzruszenia lub śmiechu. Tym razem w Zesatwie Powiększonym o książkach, filmach i serialach dla dzieci, które także dorosłych potrafią chwycić za serce, ale i znakomicie rozbawić. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rojst", czyli nowa polska produkcja dla Showmax

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 14:00
– Powrót do lat 80. okazuje się czymś fascynującym i jednocześnie nam bliskim – opowiada o pracy przy serialu "Rojst" aktor Andrzej Seweryn.
rozwiń zwiń