Witamy w Hawkins!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 13:13
Bracia Dufferowie swoją serialową odę do lat 80., kina grozy oraz dziecięcych wspomnień i fascynacji rozpoczęli w 2016 roku. Od tamtej pory ich dzieło – "Stranger Things" stało się światowym fenomenem, a młodzi aktorzy serialu osiągnęli status gwiazdorski. O pracy nad serialem opowiedzieli w "ABC popkultury" Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin.
Audio
  • Lucas i Mike zabierają nas do Hawkins, czyli "Stranger Things 3" przed nami! (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin
Finn Wolfhard i Caleb McLaughlinFoto: Netflix

Tuż przez premierą 3. sezonu "Stranger Things" młodzi aktorzy znani z tego serialu odwiedzili Polskę. Katarzyna Borowiecka spotkała się z nimi w Gdyni na krótką rozmowę.

– Ten sezon jest inny niż dwa pierwsze. Nie jest już tak ponuro. Przed nami lato miłości, a mój bohater zostaje uwikłany w romans – mówił Caleb McLaughlin, który w serialu wciela się w rolę Lucasa. – Jako grupa przyjaciół chcielibyśmy mieć normalne lato, ale jednak to jest miasteczko Hawkins – dodał serialowy Mike, czyli Finn Wolfhard.

Rozmówcy Katarzyny Borowieckiej mówili o tym, czego można się spodziewać po kolejnej odsłonie serialu. Opowiedzieli też, jak bracia Dufferowie wprowadzają ekipę w nastrój przy najbardziej emocjonujących scenach, co chętnie zwędziliby z planu i jakie mają plany na przyszłość. A te są mocno związane z muzyką. Zresztą wszyscy świetnie sobie radzą na scenie.

Tutaj młoda obsada "Stranger Things" przypomina, co wydarzyło się w dwóch pierwszych sezonach serialu.

W audycji mówiliśmy też o "arkadówkach", na których namiętnie grają Mike, Dustin, Lucas i Will, a z Michałem Walkiewiczem, redaktorem naczelnym Filmweb.pl, rozmawialiśmy o nowym filmie Ari Astera – "Midsommar. W biały dzień".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

 

*** 

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Autorka materiału dodatkowego: Wioletta Myszkowska 
GościeFinn Wolfhard (aktor), Caleb McLaughlin (aktor), Michał Walkiewicz (redaktor naczelny filmweb.pl),
Data emisji: 7.07.2019 
Godzina emisji: 12.06

kw/mk

Czytaj także

"Rocketman", czyli biografia superherosa muzyki

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 10:00
W tym wydaniu audycji rozmawiamy o "Rocketmanie" w reżyserii Dextera Fletchera, co daje nam pretekst nie tylko do porównania go z osławionym "Bohemian Rapsody", ale także do szerszej dyskusji na temat filmowych biografii muzycznych superbohaterów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielkie kłamstewka", nowa wersja "Króla Lwa" i świat bez Beatlesów, czyli o nadchodzących premierach filmowych i serialowych

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 13:00
W tym wydaniu audycji mówimy o premierach, zarówno na małym, jak i dużym ekranie. Wszystko to przy muzyce ze ścieżek dźwiękowych omawianych produkcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kinowy sezon ogórkowy, czyli co oglądać w wakacje

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 12:58
Cień i ochłodę można znaleźć nie tylko pod drzewem, ale także w sali kinowej. W tym wydaniu audycji radzimy, co obejrzeć w tegoroczne wakacje. 
rozwiń zwiń