Co przyniósł nam 50 zjazd Comic-Con?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 13:00
21 lipca zakończyła się impreza, w której uczestniczyli, lub pragnęli uczestniczyć, wszyscy fani popkultury z całego świata – Comic-Con w San Diego w Stanach Zjednoczonych. O 50, jubileuszowym konwencie miłośników komiksów, filmu i fantastyki rozmawialiśmy z Radosławem Czyżem z "Gazety Wyborczej".
Audio
  • Comic-Con 2019 – wrażenia, premiery, nowości (ABC Popkultury – zestaw powiększony/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/tunechick83

 – Największe dreszcze wywołały u mnie dwie rzeczy. Pierwszą był zwiastun "Wiedźmina", w tym przypadku czekałem do północy, do końca tego panelu, kiedy ten zwiastun miał pojawić się w Internecie. Kolejnego dnia wstałem rano i zobaczyłem, co zrobił Marvel. Tak jak mówią Amerykanie, to był "mic drop", nie było nic więcej do dodania – opowiadał dziennikarz, który aktywnie śledził wydarzenia mające miejsce na zjeździe.

– Dla mnie przygoda z Comic-Conem, oczywiście z oddali, w tym roku zaczęła się od zwiastuna drugiej części filmu "To" na podstawie powieści Stephena Kinga, tym razem z dorosłą obsadą – dodała Katarzyna Borowiecka.

Z Radosławem Czyżem rozmawialiśmy także o tym, jak Comic-Con z niewielkiego festiwalu komiksowego w ciągu pół wieku stał się wielką branżową imprezą oraz o nowościach i nadchodzących premierach, o których mogliśmy dowiedzieć się dzięki konwentowi.

Ponadto w audycji:

  • rozmowa z Aleksiejem Pażytnowem, twórcą kultowej gry Tetris, która w tym roku skończyła 35 lat oraz Boxem Brownem, autorem komiksu "Tetris. Ludzie i gry";
  • "Blankets: Pod śnieżną kołderką" Craiga Thomsona, którego temat poruszyliśmy z wydawcą i znawcą komiksowym, Pawłem Timofiejukiem.

***

Tytuł audycjiABC popkultury – zestaw powiększony
ProwadziKatarzyna Borowiecka 
Autorka materiału dodatkowego: Wioletta Myszkowska
Goście: Radosław Czyż ("Gazeta Wyborcza"), Paweł "Timof" Timofiejuk (wydawca komiksowy)
Data emisji: 28.07.2019 
Godzina emisji: 12.07

kr/kw

Czytaj także

Uniwersum Marvela zmieniło Hollywood?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 15:00
– Za nami 10 lat z uniwersum Marvela. Do tej pory nie było czegoś takiego. Kevin Feige zbudował je od podstaw, dokładał kolejnych superbohaterów, kolejne solowe filmy, potem bohaterowie spotykali się w kolejnych częściach "Avengers". To wszystko się ze sobą kleiło, każdy film wnosił nową konwencję – ocenia krytyk filmowy Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miesiąc wielkich komiksowych powrotów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 13:15
Jeż Jerzy to enfant terrible polskiej popkultury. Po latach nieobecności, dziś powraca na karty na karty komiksu. Z jakim skutkiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan Sakai: staram się dbać o detale

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 13:47
W tym wydaniu audycji mówimy o Japonii z okresu Edo. Pojawia się ona na kartach kultowych już komiksów "Usagi Yojimbo", których twórcą jest Stan Sakai.
rozwiń zwiń