X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych za nami. Rozmowy z laureatami

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 13:00
– Kiedy rozmawialiśmy z Maćkiem Pieprzycą, jaki ma być ten obraz, to zgodziliśmy się, że nie powinien być depresyjny. Chcieliśmy, żeby to był jasny, świetlisty obraz; żeby bohater był po stronie światła – opowiadał Witold Płóciennik, nagrodzony w Gdyni za zdjęcia do filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza".
Audio
  • Rozmowy z laureatami 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (ABC popkultury – zestaw powiększony/Trójka)
Gala wręczenia nagród izamknięcia 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych odbyła się 21.09.2019r. na Dużej Scenie Teatru Muzycznego wGdyni
Gala wręczenia nagród i zamknięcia 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych odbyła się 21.09.2019 r. na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w GdyniFoto: PAP/Adam Warżawa

Złote Lwy dla A.Holland pap 1200.jpg
Polskie Oscary rozdane. Złote Lwy dla filmu "Obywatel Jones"

Główną nagrodę na 44. FPFF w Gdyni – Złote Lwy – odebrała Agnieszka Holland za film "Obywatel Jones". Drugą w kolejności nagrodę, czyli Srebrne Lwy, otrzymał Maciej Pieprzyca za realizację obrazu "Ikar. Legenda Mietka Kosza". – Ta opowieść otrzymała także najwięcej regulaminowych nagród. Film wyróżniono w kategoriach: charakteryzacja, kostiumy, muzyka, zdjęcia i główna rola męska. Obraz otrzymał też nagrodę Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanego obrazu. Owacje trwały 9 minut i 38 sekund – mówili Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński. O filmie rozmawialiśmy z Maciejem Pieprzycą w sobotnim "Trójkowo, filmowo"

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzą: Katarzyna BorowieckaRyszard Jaźwiński
Goście: Witold Płóciennik (autor zdjęć do filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza"), Mateusz Pacewicz (scenarzysta filmu "Boże Ciało"), Sebastian Stankiewicz (aktor) 
Data emisji: 22.09.2019 
Godzina emisji: 12.06

gs/ab