X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawy rodzinne i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 12:00
Drzewo genealogiczne rodziny Addamsów, architektka Eileen Gray jako bohaterka znakomitego komiksu i półka z klasyką komiksową – a na niej inspirujące wciąż dla twórców dzieło Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa – "Watchmen".
Audio
  • Historia Eileen Gray (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
Watchmen fragment plakatu
"Watchmen" fragment plakatuFoto: mat. promocyjne

"Eileen Gray: A House Under the Sun" "Eileen Gray: A House Under the Sun"

Zosia Dzierżawska – graficzka, ilustratorka i autorka komiksów, razem ze scenarzystką Charlotte Malterre-Barthes opowiedziały historię irlandzkiej projektantki i architektki Eileen Gray, nieco z różnych względów zapomnianej autorki jednego z najwybitniejszych projektów domów mieszkalnych XX wieku. E 1027 wciąż można oglądać na Lazurowym Wybrzeżu, a o zamykaniu jego historii w komiksie opowiedziała u nas Zosia Dzierżawska.

– Książka ma zdecydowanie rodowód międzynarodowy, bo nie dość, że opowiada o irlandzkiej architektce, która mieszkała w Paryżu, to jeszcze została wydana przez brytyjskie wydawnictwo z rysunkami polskiej ilustratorki i francuskiej scenarzystki – mówiła w audycji Zosia Dzierżawska. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której ponadto: 

Po poniedziałkowej premierze serialu Damona Lindeloffa "Watchmen" o kultowym komiksie, z którego wywiedziona została ta historia (bardzo obiecująca już po pierwszym odcinku) mówiła w audycji publicystka popkulturowa Kaja Klimek.

Przypomnieliśmy też skąd się wzięli przedziwni Addamsowie, ale to nie była jedyna rodzina, którą wspominaliśmy. W tym tygodniu minęły 54 lata odkąd poznaliśmy Jankowskich i Kamińskich.

I jeszcze jedna rodzina:

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Zosia Dzierżawska (graficzka, ilustratorka), Kaja Klimek (publicystka), 
Data emisji: 27.10.2019 
Godzina emisji: 12.06

kw/gs

Czytaj także

Szeleścimy kartkami

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 13:00
Julita Wójcicka – młoda dziennikarka z ambicjami, która chwilowo sprawdza się w portalu plotkarskim. Janek Tran – Polak wietnamskiego pochodzenia, specjalista od nowych technologii i bezpieczeństwa w sieci. I sieć – ukryta i ukrywająca wiele ciemnych miejsc.
rozwiń zwiń