Świat w ogniu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 11:00
Zofia Wichłacz i Tomasz Kot opowiedzieli w audycji o swojej pracy na planie brytyjskiego serialu o początkach II wojny światowej.
Audio
  • Zofia Wichłacz i Tomasz Kot o serialu "Świat w ogniu: początki" (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
Tomasz Kot
Tomasz KotFoto: PAP/Stach Leszczyński

Scenarzysta Peter Bowker postanowił w serialowej formie opowiedzieć o pierwszym roku wojny w kilku europejskich miastach. Między innymi w Warszawie. W serialu "Świat w ogniu: początki" wystąpili polscy aktorzy – Agata Kulesza, Borys Szyc, Tomasz Ziętek, Mateusz Więcławek – oraz – moi goście: Zofia Wichłacz i Tomasz Kot. Z obojgiem spotkałam się przy okazji warszawskiej premiery serialu, przed kilkoma tygodniami. Od 10 listopada produkcję można zobaczyć na małym ekranie.

– Autorzy serialu chcieli ściągnąć jak najwięcej aktorów z "Zimnej wojny". Film ten zrobił wielkie zamieszanie. Bardzo mocno zapadł w sercu operatorki i reżysera serialu – mówił Tomasz Kot. – Często byliśmy w sytuacjach, w których mieliśmy z czymś po raz pierwszy do czynienia – dodaje. 

– Moja bohaterka Kasia i jej rodzina bardzo szybko doświadczają okrucieństwa wojny. Z dziewczyny, która jest skupiona na sobie i swojej młodości, będzie musiała szybko się zmienić. Podjąć bardzo poważne decyzje. Kasia włączy się w działania ruchu oporu – zdradza Zofia Wichłacz. 

Jak widać w zwiastunie – obsada jest znakomita, obok polskich aktorów zobaczymy Helen Hunt, Leslie Manville i Seana Beana.


"Córka Wercyngetoryksa" "Córka Wercyngetoryksa"

W audycji również spotkanie z twórcami serii o Asteriksie, następcami Renne Goscinny’ego i Alberta Uderzo. Asteriks kończy w tym roku 60 lat, tak samo jak scenarzysta Jean-Yves Ferri i rysownik Didier Conrad, którzy opowiedzieli o dorastaniu z Asteriksem i wyzwaniach związanych z przejęciem serii uwielbianej na całym świecie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Tomasz Kot (aktor), Zofia Wichłacz (aktorka), Jean-Yves Ferri (scenarzysta), Didier Conrad (rysownik)
Data emisji: 10.11.2019 
Godzina emisji: 12.06

kw

Czytaj także

Szeleścimy kartkami

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 13:00
Julita Wójcicka – młoda dziennikarka z ambicjami, która chwilowo sprawdza się w portalu plotkarskim. Janek Tran – Polak wietnamskiego pochodzenia, specjalista od nowych technologii i bezpieczeństwa w sieci. I sieć – ukryta i ukrywająca wiele ciemnych miejsc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawy rodzinne i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 12:00
Drzewo genealogiczne rodziny Addamsów, architektka Eileen Gray jako bohaterka znakomitego komiksu i półka z klasyką komiksową – a na niej inspirujące wciąż dla twórców dzieło Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa – "Watchmen".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ence pence…

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 13:00
Dalekie od sielanki wakacje na Mazurach kończą się zniknięciem nastoletniej córki głównego bohatera. Po roku wraca nad jezioro, żeby kontynuować poszukiwania. "Żmijowisko" Wojciecha Chmielarza to trzymająca w napięciu powieść kryminalna idealnie skrojona pod ekranizację.
rozwiń zwiń