Trochę grozy, trochę mroku i… Josh Hartnett

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 13:00
Josha Hartnetta pamiętamy doskonale z filmów "Pearl Harbor", "Przekleństwa niewinności" czy "Helikopter w ogniu". I z "Sin City – miasto grzechu". I z "Czarnej Dalii".
Audio
  • Josh Hartnett o roli w filmie "Dolina bogów" L. Majewskiego (ABC popkultury/Trójka)
Josh Hartnett
Josh Hartnett Foto: shutterstock.com/ Featureflash Photo Agency

Po świetnym starcie w Hollywood, wrócił do rodzinnej Minnesoty, żeby uciec od zgiełku i zainteresowania mediów. Malował, odpoczywał i szukał ciekawych projektów niezależnych. Za jego wielki powrót uznano rolę w znakomitym serialu "Penny Dreadful" (po polsku "Dom grozy").

Niedługo zobaczymy go w nowym filmie Lecha Majewskiego "Dolina bogów", gdzie wcielił się w rolę pisarza, Johna Ecasa. – Lech Majewski stuprocentowo przyciągnął mnie do tego projektu. Poznaliśmy się sześć lat temu na festiwalu Off Camera w Krakowie. Rok później dostałem od niego scenariusz, byłem właśnie po obejrzeniu "Młyna i krzyża", który zrobił na mnie wielkie wrażenie. Ten scenariusz wtedy był tylko szablonem do wypełnienia, ale pomysł wydał mi się bardzo interesujący. Później spotkaliśmy się na lunchu i rozmawialiśmy o wszystkim, tylko nie o filmie. Złapaliśmy świetne porozumienie. Zobaczyłem w jego oczach łobuzerski błysk i wiedziałem, że jest bardzo podekscytowany tym pomysłem, że chce zrobić coś bardzo osobistego i coś bardzo atrakcyjnego dla mnie, jako dla artysty – opowiadał aktor w rozmowie z Katarzyną Borowiecką.

Josh Hartnett i Katarzyna Borowiecka Josh Hartnett i Katarzyna Borowiecka

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której rozmawialiśmy także o serialu "Mroczne Materie" z dziennikarką kulturalną "Wysokich Obcasów Extra", Mają Staniszewską.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Maja Staniszewska (dziennikarka kulturalna, "Wysokie Obcasy Extra"), Josh Hartnett (aktor i producent filmowy)
Data emisji: 17.11.2019 
Godzina emisji: 12.08

Czytaj także

Sprawy rodzinne i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 12:00
Drzewo genealogiczne rodziny Addamsów, architektka Eileen Gray jako bohaterka znakomitego komiksu i półka z klasyką komiksową – a na niej inspirujące wciąż dla twórców dzieło Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa – "Watchmen".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ence pence…

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 13:00
Dalekie od sielanki wakacje na Mazurach kończą się zniknięciem nastoletniej córki głównego bohatera. Po roku wraca nad jezioro, żeby kontynuować poszukiwania. "Żmijowisko" Wojciecha Chmielarza to trzymająca w napięciu powieść kryminalna idealnie skrojona pod ekranizację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat w ogniu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 11:00
Zofia Wichłacz i Tomasz Kot opowiedzieli w audycji o swojej pracy na planie brytyjskiego serialu o początkach II wojny światowej.
rozwiń zwiń