Tomasz Bagiński: Henry Cavill stał się Geraltem

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 13:11
Po ogromnym sukcesie polskiej gry "Wiedźmin", nadszedł czas na serial. Produkcja Netflixa to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali tego roku. Czy historia Geralta z Rivii może stać się drugą "Grą o Tron"?
Audio
  • Najbardziej oczekiwany serial ostatnich lat? Tomasz Bagiński o Wiedźminie (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
Henry Cavill jako Geralt
Henry Cavill jako GeraltFoto: PAP/Photoshot/Katalin Vermes / Netflix

– Bardzo nam zależało, aby użyć jak najwięcej tzw. efektów kamerowych, czyli zrobić jak najwięcej rzeczy za pomocą tradycyjnych technik. Nie dlatego, że nie lubimy efektów komputerowych. To było też ważne dla odtwórcy głównej roli Henry'ego Cavilla. On stał się Geraltem i chciał się w tym świecie zanurzyć – mówi Tomasz Bagiński, animator, reżyser, producent wykonawczy serialu "Wiedźmin" i twórca animacji i zwiastunów serii gier o Geralcie od CD Projekt Red. 

Jak wyglądała praca nad serialem Wiedźmin? Jak spisał się na planie odtwórca roli Jaskra? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Tomasz Bagiński (rysownik, animator, reżyser, producent wykonawczy serialu "Wiedźmin")
Data emisji: 1.12.2019 
Godzina emisji: 12.07

kw/gs

Czytaj także

Świat w ogniu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 11:00
Zofia Wichłacz i Tomasz Kot opowiedzieli w audycji o swojej pracy na planie brytyjskiego serialu o początkach II wojny światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trochę grozy, trochę mroku i… Josh Hartnett

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 13:00
Josha Hartnetta pamiętamy doskonale z filmów "Pearl Harbor", "Przekleństwa niewinności" czy "Helikopter w ogniu". I z "Sin City – miasto grzechu". I z "Czarnej Dalii".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uśmiech Jokera

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 13:00
– Ten film ma bardzo dużo scen bez dialogów. Jest tylko obraz i muzyka. To takie proste! I oczywiście aktor. Kombinacja tych trzech elementów stanowi jego istotę – mówi Lawrence Sher, autor zdjęć do filmu "Joker", laureat Złotej Żaby na tegorocznym festiwalu Camerimage. 
rozwiń zwiń