Co nowego słychać w uniwersum "Gwiezdnych wojen"?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 13:00
Galaktyka, w której rozgrywa się akcja "Gwiezdnych wojen" nieustannie się rozrasta. Od 12 listopada amerykańscy fani mogą oglądać serial "The Mandalorian", a już 19 grudnia na ekrany kin wejdzie IX epizod sagi "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".
Audio
  • Wokół galaktyki "Gwiezdnych wojen" (ABC popkultury/Trójka)
Kadr z serialu The Mandalorian
Kadr z serialu "The Mandalorian"Foto: mat. promocyjne

Jak podkreśla Łukasz Muszyński z Filmweb.pl, nie sposób ocenić, z jaką reakcją spotkają się premierowe pokazy. – Problem z fanami "Gwiezdnych wojen" polega na tym, że oni sami nie wiedzą, czego chcą. Kiedy do kin trafiło "Przebudzenie mocy", z jednej strony zachwycano się tym, że film nawiązuje klimatem do pierwszych części, ale z drugiej strony pojawiły się głosy, że nawiązuje za bardzo, że jest to kopiowanie pewnych pomysłów fabularnych. Kiedy do kin trafił "Ostatni Jedi", po którym wszyscy spodziewali się, że będzie to remake "Imperium kontratakuje", reżyser Ryan Johnson poszedł w zupełnie inną stronę. Gdy zdawało nam się, że wiemy, w jakim kierunku podąża historia, okazywało się, że jest zupełnie inaczej. Najlepiej jest iść na seans bez żadnych oczekiwań i dobrze się bawić – komentuje nasz gość. Zapytany o najnowszą część cyklu, dodaje: – Reżyser J.J. Abrams mówi, że nie zamierza podążać bezpieczną ścieżką. Kierunek, który nadał nowej trylogii "Ostatni Jedi" będzie kontynuowany i wydarzy się kilka niespodziewanych momentów.

"The Mandalorian" to pierwszy w historii aktorski serial rozgrywający się w uniwersum "Gwiezdnych wojen". Mimo że udział w nim wzięły sławy takie jak Nick Nolte czy Werner Herzog, cały świat zachwyca się inną, wyjątkowo uroczą postacią… – Baby Yoda stał się bohaterem memów i będzie wielkim przebojem. Amerykanie mogą już ten serial oglądać, Polacy muszą poczekać do pierwszego kwartału 2020 roku – zdradza krytyk.

Jakie jeszcze produkcje zapowiadają twórcy "Gwiezdnych wojen"? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania audycji, w której poruszyliśmy również temat Złotych Globów. O pozytywnych i negatywnych zaskoczeniach, które przyniosły nam tegoroczne nominacje, o gremium przyznającym statuetki oraz o rozpoczęciu sezonu nagród filmowych i serialowych opowiedział nam "Zwierz popkulturalny", czyli Katarzyna Czajka-Kominarczuk.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Katarzyna Czajka-Kominarczuk (autorka bloga "Zwierz popkulturalny"), Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl), 
Data emisji: 15.12.2019 
Godzina emisji: 12.08

kr/mat. promocyjne/mk

Czytaj także

Trochę grozy, trochę mroku i… Josh Hartnett

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 13:00
Josha Hartnetta pamiętamy doskonale z filmów "Pearl Harbor", "Przekleństwa niewinności" czy "Helikopter w ogniu". I z "Sin City – miasto grzechu". I z "Czarnej Dalii".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Bagiński: Henry Cavill stał się Geraltem

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 13:11
Po ogromnym sukcesie polskiej gry "Wiedźmin", nadszedł czas na serial. Produkcja Netflixa to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali tego roku. Czy historia Geralta z Rivii może stać się drugą "Grą o Tron"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"BoJack Horseman" – rewolucja w animacji dla dorosłych?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 13:00
Animowany serial opowiadający o losach BoJacka Horsemana można analizować pod wieloma kątami i wiele o niej powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest to dzieło infantylne.
rozwiń zwiń