Nadchodzi Wiedźmun

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 13:00
Nie, to nie literówka – Wiedźmun to bohater stworzony przez biologa i autora komiksów – Tomasza Samojlika.
Wiedźmun Tomasza Samojlika to seria komiksów będąca parodią cyklu wiedźmińskiego
"Wiedźmun" Tomasza Samojlika to seria komiksów będąca parodią cyklu wiedźmińskiegoFoto: mat. promocyjne

Oczywiście słusznie się domyślacie, że Wiedźmun jest dalekim krewnym Wiedźmina. Ale przeznaczony dla młodszych czytelników komiks, oprócz zabawy i sporej dawki humoru oferuje  jak to zwykle u Samojlika  zachętę do zastanowienia się nad naszym stosunkiem do przyrody.

Tomasz Samojlik, "Wiedźmun. Tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu" , wyd. Kultura Gniewu  Foto:  mat. promocyjne Tomasz Samojlik, "Wiedźmun. Tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu" , wyd. Kultura Gniewu Foto: mat. promocyjne

Gierwald jest łowcą potworów. Ale nie jakimś zwyczajnym, o nie! On jest wiedźmunem - wychowanym w Kaer Frauer, pozbawionym emocji profesjonalistą. Coś jednak jest nie tak, jakaś siła zaciemnia mu umysł i wbrew jego woli każe zabijać potwory i zbierać pozostawione przez nie tajemnicze aurergium.

Dżenifer jest czarownicą, która za odpowiednią cenę jest w stanie dokonać rzeczy niemożliwych. Sęk w tym, że cała jej magia opiera się na użyciu dziwnych maszyn, których działania nie rozumie. Kiedy kończy się ich paliwo - aurergium - czarownica wyrusza z misją odkrycia kto lub co za tym stoi.

Katarakt jest bardem, któremu marzy się hit na miarę "Daj, ać ja pobruszę" trubadura Bławatka. Co robić, kiedy wena uleciała, a z nieba, zamiast natchnienia, spada mu dziewczynka pochodząca z zupełnie innego świata...

Przygody, tajemnicze wynalazki, ratowanie świata przed katastrofą ekologiczną i szczypta humoru - zapraszamy czytelników od lat 7 do 107 do świata wiedźmuna! Najnowszy komiks Tomka Samojlika, autora m.in. sagi o ryjówce, to parodia postaci i motywów z… sagi o wiedźminie oczywiście!

Z Tomaszem Samojlikiem rozmawiamy o żubrach (ostatnich), ryjówkach (przeznaczenia) i radościach związanych z pisaniem dla młodych czytelników.


Posłuchaj
50:55 2020_08_02 13_06_59_PR3_ABC_Popkultury_zestaw_powiekszony.mp3 Wiedźmun, czyli… kto? (ABC popkultury/Trójka)

 

We wtorek startuje 3. Octopus Film Festival – idealna propozycja dla miłośników kina gatunkowego. O programie festiwalu opowie jego dyrektor artystyczny Grzegorz Fortuna.

Relic – Official Trailer I HD I IFC Midnight/IFC Films


Za nami premiera drugiego sezonu serialu "The Umbrella Academy", opartego na komiksie Gerarda Waya i Gabriela Bá.

The Umbrella Academy Season 2 | Official Trailer | Netflix/Netflix


O superbohaterskich dysfunkcyjnych rodzinach (jest ich więcej) rozmawiam z Kamilem Śmiałkowskim.

Doom Patrol: Exclusive Season 2 Trailer/IGN

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Tomasz Samojlik (autor komiksów), Łukasz Muszyński (krytyk filmowy) 
Data emisji: 2.08.2020 
Godzina emisji: 13.06

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Słuchajcie dziewczyny! I chłopaki!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 14:25
"Seks w wielkim mieście", "Czarodziejka z Księżyca" i "Star Trek" (między innymi) posłużyły Katji Klengel do zilustrowania problemów, z jakimi boryka się każda dziewczyna.
rozwiń zwiń