Lepszy rydz niż... wszystko inne!

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 11:36
– Czekam na sezon na rydze. Rydz nie dla wszystkich jest wykwintnym grzybem, ale w moim domu to absolutny majstersztyk – zdradza Marcin Duda, autor bloga kulinarnego "Fatalny Facet".
Audio
  • W oczekiwaniu na sezon na rydze (A nuż, widelec/Trójka)
Rydze
RydzeFoto: shutterstock.com/Daria Ni

– Polecam łączyć rydze usmażone na patelni z dobrym pieczywem lub z podpłomykiem. Pojechałem specjalnie do mojej babci i przygotowałem jej te rydze – przez piętnaście minut nie mówiła nic, tylko jadła. Była zachwycona, szczęśliwa. Cisza była największym sukcesem – opowiada bloger.

Jak przygotować rydze na patelni? Dlaczego nie warto ich dusić? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo, słuchając dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: A nuż, widelec
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Gość: Marcin Duda (autor bloga kulinarnego "Fatalny Facet")
Data emisji: 10.10.2019
Godzina emisji: 11.32

kr

Czytaj także

Buza, czyli napój z kaszy jaglanej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 11:22
W tym wydaniu audycji rozmawiamy z wyjątkowym gościem. Nazywają ją "mistrzynią pierogów", ale to niewielka część wiedzy kulinarnej Joannz Jakubi, która opowiada słuchaczom Trójki o pewnym specjale z Podlasia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Crème pâtissière, czyli co każdy cukiernik wiedzieć powinien

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 11:38
Crème pâtissière, popularnie nazywany kremem budyniowym to, obok sosu beszamelowego, ciasta francuskiego czy bulionu, jeden z przysmaków, na który przepis powinien znać każdy lubiący gotować. Jak go przyrządzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robimy przetwory z dyni na zimę!

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 11:36
Za oknem już jesień, a w sklepach i na bazarach zaczęły pojawiać się dynie. Jolanta Naklicka-Kleser podpowiada, co zrobić, by dynia zagościła także na naszym talerzu zimą.
rozwiń zwiń