Comfort food po podlasku – sałatka ziemniaczana na śniadanie i na kolację!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 11:50
– Zawodowo gotuję już bardzo wiele lat. Eksperymentowałam z różnymi kuchniami, ale na co dzień lubię tzw. comfort food – jedzenie, które otula, daje przyjemność i daje bardzo dużo smaku. Ponieważ lubię ziemniaki, dużo ich wykorzystuję. W końcu jestem Podlasianką! – mówi autorka książek kulinarnych Joanna Jakubiuk.
Audio
  • Otulająca sałatka ziemniaczana z dwóch składników (A nuż, widelec/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/zoryanchik

– Bardzo lubię sałatki ziemniaczane. Ziemniaki ugotowane w mundurkach, ostudzone i przyrządzone w formie sałatki, mają dużo więcej walorów prozdrowotnych. Oprócz przypraw i dodatków składa się tylko z dwóch składników – ziemniaków i białej cebuli. Do tego odrobina zwykłego oleju rzepakowego, sól i pieprz ziołowy, najlepiej podlaski, bo ma dość specyficzny skład – podkreśla Joanna Jakubiuk. – Już sama w sobie może być daniem kolacyjnym lub śniadaniowym. Jak tylko ją zrobię, część zjadam od razu przy próbowaniu – zdradza.

***

Tytuł audycji: A nuż, widelec
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Gość: Joanna Jakubiuk (autorka książek kulinarnych)
Data emisji: 30.04.2020
Godzina emisji: 11.37

kr

Czytaj także

Chleb dla Boga, czyli historia pewnych portugalskich bułek

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 11:50
– Pao de Deus to niepozorne drożdżowe bułeczki, które każdego miłośnika glutenu mogą przyprawić o drżenie – zapowiada kolejny w "A nuż, widelec" przepis dziennikarz i bloger Bartek Kieżun, który zabrał Katarzynę Pruchnicką w kulinarną podróż do Portugalii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuchnia ajurwedyczna – starohinduski sposób na zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 11:50
– Współczesna dietetyka mówi: "Dbamy o florę bakteryjną jelit, bo jelita nazywane są drugim mózgiem". Z Ajurwedy wynika zaś, że jeżeli nie jesteśmy w stanie odpowiednio strawić tego, co jemy nie będziemy w stanie korzystać ze składników odżywczych zawartych w pożywieniu" – wyjaśnia Karolina Szaciłło, która od lat łączy ze sobą te dwa nurty w na swoim blogu oraz w książkach kulinarnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cała Polska robi twarogi! Przepis zdradza Gieno Miętkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 11:50
– Domowy twaróg z tłustego mleka, podany z solą i olejem rzepakowym, jest fenomenalny, a plaster twarogu z miodem lub dobrą konfiturą jest delicją – zachwyca się Katarzyna Pruchnicka, która o przepis na twaróg poprosiła słynnego serowara i smakosza Giena Miętkiewicza.
rozwiń zwiń