Pora na szparagi!

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 11:50
– Niezależnie od wszystkiego, co dzieje się wokół nas, pewne rzeczy pozostają niezmienne: maj to czas, gdy szparagi pojawiają się na moim stole tak często, jak to tylko możliwe – mówi Katarzyna Pruchnicka.
Audio
  • Szparagi na tysiąc sposobów (A nuż, widelec/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Marian Weyo/Shutterstock.com

Sezon na szparagi jest bardzo krótki. Jak więc najlepiej wykorzystać? Swoje pomysły przedstawia Marta Dymek z bloga Jadłonomia.

– Jeżeli chodzi o szparagi, jestem tradycjonalistką. Najbardziej lubię, gdy są krótko smażone lub krótko grillowane. Najważniejsze jest to, jakie dodatki się z nimi pojawią. Może to być oliwa szałwiowa, sól, pieprz, inne oliwy smakowe, a nawet polski olej. Można się też pokusić o nieco bardziej egzotyczne połączenie: szparagi z pastą miso z utartym sezamem – proponuje rozmówczyni Katarzyny Pruchnickiej.

Jak widać, pomysłów na szparagi jest bardzo wiele. Zachęcamy do eksperymentowania z tym warzywem! Smacznego!

***

Tytuł audycji: A nuż, widelec
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Gość: Marta Dymek (Jadłonomia)
Data emisji: 7.05.2020
Godzina emisji: 11.31

ml/gs

Czytaj także

Chleb dla Boga, czyli historia pewnych portugalskich bułek

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 11:50
– Pao de Deus to niepozorne drożdżowe bułeczki, które każdego miłośnika glutenu mogą przyprawić o drżenie – zapowiada kolejny w "A nuż, widelec" przepis dziennikarz i bloger Bartek Kieżun, który zabrał Katarzynę Pruchnicką w kulinarną podróż do Portugalii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuchnia ajurwedyczna – starohinduski sposób na zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 11:50
– Współczesna dietetyka mówi: "Dbamy o florę bakteryjną jelit, bo jelita nazywane są drugim mózgiem". Z Ajurwedy wynika zaś, że jeżeli nie jesteśmy w stanie odpowiednio strawić tego, co jemy nie będziemy w stanie korzystać ze składników odżywczych zawartych w pożywieniu" – wyjaśnia Karolina Szaciłło, która od lat łączy ze sobą te dwa nurty w na swoim blogu oraz w książkach kulinarnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cała Polska robi twarogi! Przepis zdradza Gieno Miętkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 11:50
– Domowy twaróg z tłustego mleka, podany z solą i olejem rzepakowym, jest fenomenalny, a plaster twarogu z miodem lub dobrą konfiturą jest delicją – zachwyca się Katarzyna Pruchnicka, która o przepis na twaróg poprosiła słynnego serowara i smakosza Giena Miętkiewicza.
rozwiń zwiń