Muniek Staszczyk: przy takiej chorobie trzeba mieć dużo pokory

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 17:14
5 grudnia w Trójce odbyło się wyjątkowe spotkanie z Muńkiem Staszczykiem, poświęcone autobiograficznej książce "King! Autobiografia. Rozmawia Rafał Księżyk". 
Audio
  • Muniek Staszczyk o swojej autobiografii (Audycja specjalna/Trójka)

Spotkanie w studiu im. Agnieszki Osieckiej – zorganizowane przez Program 3 Polskiego Radia i Wydawnictwo Literackie – poprowadził Piotr Metz, a bohater wieczoru nie tylko opowiadał, ale także śpiewał dla publiczności. 

– To nie jest taka normalna perspektywa, jak pracuje się nad książkami. Wcześniej powstały książki np. o T.Love, ale wtedy tworzone były w normalnym stanie, będąc w domu. Tu wyglądało to nieco inaczej. We wrześniu wyszedłem ze szpitala i jestem już "na chodzie", ale przy takiej chorobie trzeba mieć dużo pokory. Zdarzają się momenty, kiedy są zaniki i coś nie do końca styka. Przeczytałem tę książkę z innej perspektywy – mówił na spotkaniu muzyk.

Dlaczego Muniek zdecydował się na wydanie autobiografii? Jak dokładnie powstawała książka?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Muńkiem Staszczykiem. 

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna
Prowadzi: Piotr Metz
Gość: Muniek Staszczyk (muzyk) 
Data emisji: 26.12.2019
Godzina emisji: 16.06

kw/gs

Czytaj także

The Dumplings idą na przerwę

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 16:00
The Dumplings, czyli Justyna Święs i Kuba Karaś niedługo wyruszają w pożegnalną trasę koncertową. Czy to oznacza zakończenie działalności elektropopowego duetu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk: chciałem odetchnąć innym powietrzem

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 22:22
– Finalizacja tej płyty to był jeszcze czas choroby, a miksy robiliśmy ze szpitalnego łóżka – wspomina pracę nad nową płytą Muniek Staszczyk, który wraca z albumem "Syn miasta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Obara: "Three Crowns" to efekt nowych fascynacji muzyką

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 22:22
– Każde miejsce, w którym się pracuje, brzmi inaczej i wydaje mi się, że to pomieszczenie studia, w którym nagrywaliśmy, w bardzo wierny sposób zostało zapisane na tym nowym krążku. Jest w jakiś sposób naturalne i bardzo bliskie tego, jak czuliśmy się robiąc to – mówił w "Liście osobistej" Maciej Obara, saksofonista i kompozytor jazzowy.
rozwiń zwiń