Reggae z Makenem

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 14:00
W niedzielne popołudnie trójkowe studio w ogródku przy Myśliwieckiej 3/5/7 zamieniło się w prawie festiwalowe studio.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Martin Vorel

Razem z Makenem przenieśliśmy się wspomnieniami do Ostródy. Tam, co roku odbywa się Ostróda Reggae Festival, który przyciąga fanów reggae z całego kraju. 20. jubileuszowa edycja festiwalu miała odbyć się między 9 a 12 lipca, ale jak wszystkie tego typu imprezy – została przełożona na rok 2021. 

Posłuchaj
49:58 2020_07_05 13_08_06_PR3_Audycja_Muzyczna.mp3 Powrót do Ostródy (Audycja muzyczna/Trójka)

 

– Nigdy nie chciałem być encyklopedią i ten mój proces zdobywania wiedzy wciąż trwa. To, co wydarzyło się w tym roku w związku z pandemią, jest wydarzeniem bez precedensu. Robimy ten festiwal o 20 lat i nie spotkałem się z sytuacją, żeby musiał być on odwołany. Do ostatniej chwili próbowaliśmy. Wirus uderzył, gdy nie mieliśmy jeszcze pełnego line-upu, ale musieliśmy coś z tym zrobić. Spotkaliśmy się ze zrozumieniem i duch jest taki, że przenosimy tegoroczny program imprezy na przyszły rok. Wkrótce zaczniemy ogłaszać wszystko na nowo – mówi Mirosław "Maken" Dzięciołowski.

Rozmawiamy zatem o kulisach tych wydarzeń. Co dzieje się, gdy odwołuje się duży festiwal muzyczny? Wspólnie z gościem zastanawialiśmy się także nad tym, w jakim kierunku zmierza światowe reggae.

Trójka - Program 3 Polskiego Radia

" data-width="500">

Mirosław "Maken" Dzięciołowski to dziennikarz, popularyzator reggae, miłośnik muzyki i chodząca encyklopedia jamajskiej muzyki!

A tak Ostróda Reggae Festival wyglądał w ubiegłym roku:

Youtube/RzeczJasna

***

Tytuł audycji: Audycja muzyczna
Prowadzi: Aleksandra Budka
Gość: Mirosław "Maken" Dzięciołowski (dziennikarz, popularyzator reggae)
Data emisji: 5.07.2020
Godzina emisji: 13.08

ml/gs

Czytaj także

Natalia Nykiel: chcę szukać dla siebie nowych miejsc

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 16:00
– Na naszej scenie muzycznej nikt nie ryzykuje. Ja będę ryzykować, bo uważam, że to duża radość. Byłoby nudno, gdyby artyści podążali tylko jedną drogą – mówiła w Trójce Natalia Nykiel, która opowiedziała nam o swoim nowym singlu "Atlantyk", który jest utrzymany w stylu… country.
rozwiń zwiń